PL: a Stoke lejátszotta a pályáról a Man. Cityt

2015.12.05. 15:47
Arnautovic gólokkal, Shaqiri asszisztokkal duplázott a Manchester City ellen (Fotó: Reuters)
A Stoke City hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Manchester Cityt a Premier League 15. fordulójában. Marko Arnautovic duplázott, Xherdan Shaqiri készítette elő mindkét találatot.

Az nagyjából elmondható a mostani Premier League-szezonra, hogy bármelyik csapat legyőzheti bármelyiket. Ezúttal a kilencedik Stoke Cityn volt a sor, hogy borsot törjön a listavezető Manchester City orra alá. Tört is rendesen.

Már a 7. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Xherdan Shaqiri viharzott el a jobb oldalon, beadására pedig Marko Arnautovic érkezett a legjobb ütemben, s két védő között közelről a kapuba pörgette a labdát. A páros koprodukciója annyira tetszett a Man. City játékosainak, hogy nyolc perccel később ismét benyelték ezt az összjátékot. Ezúttal azonban a svájci középpályás a félpálya közepéről rúgta fel a labdát osztrák társához, aki szépen lőtt a jobb alsóba. 2–0

A Manchester City legutóbb 2005-ben, a Norwich ellen tudott kétgólos hátrányból fordítani a Premier League-ben, Manuel Pellegrini csapatának tehát nem sok esélye maradt a három pont begyűjtésére.

A Stoke ráadásul nem csak hogy vezetett, de remekül futballozott, csodálatos megoldásokat választott. Sőt! Arnautovic mesterhármast is szerezhetett volna, ám a harmadik próbálkozásánál a kapufát találta el – egyébként a legnagyobb ziccerénél.

A második félidő sem hozott változást, Bojan Krkic ráadásul néha nagyon színezte a játékot, aminek a Man. City védői kevésbé örültek. Volt, hogy a Barcelona korábbi labdarúgója felbőrözte ellenfelét, néha maga mögött passzolt, s ezekből mindig helyzet is lett. Egyszer ő maga lőtte Joe Hart kezébe a labdát, de volt olyan is, hogy Arnautovic ügyetlenkedte el a befejezést.

A Stoke tulajdonképpen könnyedén nyert a listavezető ellen, amely este már nem valószínű, hogy listavezető lesz.