PL: a Sheffield United támadott, a Newcastle rúgta a gólokat

B. L.B. L.
2019.12.05. 22:24
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójában a Newcastle United idegenben 2–0-ra legyőzte a Sheffield Unitedet.

A házigazda kezdett aktívabban, Dúbravkának több bravúrra is szüksége volt, de így is a vendégek szereztek vezetést az első negyedóra végén, Manquillo jobb oldali beadásánál Saint-Maximin volt erőszakos, és a bal alsóba fejelt (0–1).

A Newcastle-nek nagyjából ennyiből állt az első félidő, sőt igazából a 70. percig újabb próbálkozása sem volt, akkor viszont egy Carroll-csúsztatás után a les miatt teljesen megálló Sheffield kapujára tört Shelvey, majd a bal alsóba lőtt. A videózás után kiderült, valójában Carroll nem volt lesen, a gólt pedig így megadták (0–2)!

Eddig a pontig 10–3 volt a lövések száma, ebből 6–2 találta el a kaput, 73 százalékban birtokolta a labdát a házigazda, 8–1 volt a szögletek száma, és közel 500 passza volt, nem egészen 200-zal szemben. De gólt a végjátékban sem szerzett a házigazda, a „szarkák” elrabolták a győzelmet a Sheffield otthonából.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Sheffield United–Newcastle 0–2 (Saint-Maximin 15., Shelvey 70.)
Arsenal–Brighton 1–2 (Lacazette 50., ill. Webster 36., Maupay 80.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Liverpool–Everton 5–2 (Origi 6., 31., Shaqiri 17., Mané 45., Wijnaldum 90., ill. M. Keane 21., Richarlison 45+3.)
Chelsea–Aston Villa 2–1 (Abraham 24., Mount 48., ill. Trezeguet 41.)
Leicester City–Watford 2–0 (Vardy 55. – 11-esből, Maddison 95.)
Manchester United–Tottenham Hotspur 2–1 (Rashford 6., 49. – a másodikat 11-esből, ill. Alli 39.)
Southampton–Norwich City 2–1 (Ings 22., Bertrand 43., ill. Pukki 66.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 2–0 (Dendoncker 23., Cutrone 86.)
KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Burnley–Manchester City 1–4 (R. Brady 89., ill. G. Jesus 24., 50., Rodri 68., Mahrez 87.)

Crystal Palace–Bournemouth 1–0 (Schlupp 76.)