PL: a Norwich 2015-ben először kapott ki idegenbeli bajnokin

2015.08.30. 16:51
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Southampton hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Norwich Cityt, így megszerezte idénybeli első sikerét.

Az első fél óra végéhez érve nehéz helyzetbe került a Norwich City, Steven Whittaker ugyanis előbb a 28., majd a 31. percben is sárga lapot kapott, így emberhátrányba kerültek a vendégek.Steven Whittaker ugyanis előbb a 28., majd a 31. percben is sárga lapot kapott, így emberhátrányba kerültek a vendégek.

Az első félidő ráadásában Graziano Pelle megszerezte 14. gólját is a Premier League-ben, érdekesség, hogy ebből ez már a 12. volt, amelyet hazai pályán jegyzett, továbbá hogy az első gólját napra pontosan egy éve, 2014. augusztus 30-án szerezte (1–0).

A fordulást követően percek alatt Dusan Tadics kétszer is feliratkozott a gólszerzők közé – kiemelendő még Sadio Mané is, aki két találatot is előkészített a meccsen –, így a második játékrész derekán már eldőlt a meccs (3–0).

A Norwich januárban kinevezett menedzsere, Alex Neil a 15. idegenbeli bajnokiján először szenvedett vereséget együttesével (10 győzelem és 4 döntetlen után).