PL: a Manchester United hármat vágott David Moyeséknak

2017.04.09. 16:26
Ibrahimovic törte meg a csendet (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Manchester United idegenben 3–0-ra legyőzte a bő egy félidőt emberhátrányban játszó, sereghajtó Sunderlandet. A vasárnapi játéknap másik meccsén az Everton 4–2-re legyőzte a címvédő Leicester Cityt.

A manchesteriek az előző 20 bajnoki mérkőzésüket veretlenül zárták, viszont ezen találkozóknak csak a felét nyerték meg, a másik tíz alkalommal csupán egy pontot szerzett a gárda.

A héten heti 100 ezer fontos fizetést hozó szerződést aláíró Lingard előnyhöz juttathatta volna a „vörös ördögöket”, de szólóját követően a tekerését védte a kapus.

Az első fél óra végén aztán megszerezte a vezetést a vendégcsapat: Ibrahimovic kapta meg a labdát a büntetőterület határán, tolt egyet rajta majd a hosszúba lőtt (0–1).

Ez már a 250. gólja volt a svéd támadónak azóta, hogy betöltötte a 30. születésnapját, az előtt összesen 232-ig jutott.

A játékrész hajrájában emberhátrányba is került David Moyes együttese, Sebastian Larsson rövid ámokfutását piros lappal zárta le a játékvezető. 278. meccsén először állították ki az angol élvonalban.

A fordulást követően Mhitarjan lőtte ki a bal alsó sarkot, gyakorlatilag eldöntve a három pont kérdését (0–2).

A félidő derekán Defoe lőtt a 16-os előteréből a manchesteri kapu fölé, majd Rashford is betalált – 20 meccs után volt ismét eredményes, Ibrahimovic passzát követően (0–3).

A Sunderland ezen a meccsen sem talált be, már 675 perce gólképtelen a PL-ben, 79 kapura lövéssel próbálkoztak hiába Moyes fiai.

EVERTON–LEICESTER CITY

Mindössze hatvan másodpercnek kellett eltelnie, máris gólnak örülhetett a Goodison Park közönsége, Kevin Mirallas szólója után Tom Davies lőtt közelről a hálóba (1–0). Nem kellett azonban sokat várni a címvédő válaszára: a 4. percben Iszlam Szlimani egalizált, majd hat perccel később Marc Albrighton pazarul tekert egy szabadrúgást a hazaiak kapujába (1–2).

Ezt követően újra az Everton pillanatai következtek: előbb Romelu Lukaku bólintott a hálóba, majd Phil Jagielka is fejjel vette be a kaput, így az első félidő végén már ismét a hazaiaknál volt az előny (3–2).

A második félidőben Lukaku újra betalált – ezúttal egy szöglet után lőtte ki a jobb alsót, megszerezve ezzel a 23. bajnoki gólját a szezonban –, így az Everton 4–2-re nyert, Craig Shakespeare pedig öt bajnoki (és egy, a Bajnokok Ligájában aratott) győzelem után elszenvedte első vereségét a Leicester City menedzsereként.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Sunderland–Manchester United 0–3 (Ibrahimovic 30., Mhitarjan 46., Rashford 89.)
Everton–Leicester City 4–2
(Davies 1., R. Lukaku 23., 57., Jagielka 41., ill. Szlimani 4., Albrighton 10.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Hull City 3–1
(Elmohamadi 31. – öngól, Agüero 48., Delph 64., ill. Ranocchia 85.)

Middlesbrough–Burnley 0–0
Stoke City–Liverpool 1–2(Walters 44., ill. Coutinho 70., Firmino 72.)
West Bromwich Albion–Southampton 0–1(Clasie 25.)
West Ham United–Swansea City 1–0(Kouyaté 44.)
Bournemouth–Chelsea 1–3 (King 42., ill. Smith 17. – öngól, Hazard 20., Alonso 68.)
Tottenham–Watford 4–0 (Alli 33., Dier 39., Szon Hung Min 44., 54.)