PL: a Man. City Touré-duplával került közelebb az ezüsthöz

2015.05.17. 16:23
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában a Manchester City 4–2-re legyőzte a Swansea-t, így egyre közelebb van ahhoz, hogy a második helyen zárja a szezont.

A Swansea kezdte jobban a találkozót, ám a City szerezte meg a vezetést, a 21. percben Yaya Touré talált be (0–1). Manuel Pellegrini együttese gyorsan el akarta dönteni a találkozót, negyedórával később James Milner lőtt remekbe szabott gólt (0–2).(0–1). Manuel Pellegrini együttese gyorsan el akarta dönteni a találkozót, negyedórával később James Milner lőtt remekbe szabott gólt (0–2).

A szünet előtt közvetlenül azonban szépített a Swansea Gylfi Sigurdsson révén, aki ezzel a találattal beállította saját PL-csúcsát, hét gólnál jár az idényben (1–2). A második félidőben egyenlíteni is tudtak a walesiek, Bafétimbi Gomis talált be (2–2), ám ezzel még nem volt vége a meccsnek.

A 74. percben Yaya Touré újabb – a szerencsét sem nélkülöző – gólt szerzett (2–3), a 92. percben pedig Wilfried Bony állította be korábbi csapata ellen a 4–2-es, vendégsikert hozó végeredményt.

A Manchester City egy fordulóval a bajnokság vége előtt hat ponttal előzi meg a harmadik helyen álló, egyelőre két meccsel kevesebbet játszó (17 órától a Manchester United otthonában fellépő) Arsenalt, ám a gólkülönbsége sokkal jobb riválisáénál. A vereséget szenvedő Swansea ugyanakkor távolodik az Európa-liga-indulást érő helyektől.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Swansea City–Manchester City 2–4 (Sigurdsson 45., Gomis 64., ill. Y. Touré 21., 74., Milner 36., Bony 92.)