PL: a Man. City ismét „oktatott”, egyre közelebb a bajnoki cím

2018.03.31. 20:21
A Manchester Cityt az Everton sem tudta megállítani (Fotó: AFP)
Az éllovas Manchester City 3–1-re legyőzte az Evertont a Premier League 32. fordulójában.

Nem sokáig kellett aggódnia Josep Guardiolának a csapatáért, a negyedik percben ugyanis Leroy Sané találatával már vezetett is a Manchester City. A német válogatott szélső David Silva visszakanalazott passza után tíz méterről, kapásból a kapu bal sarkába bombázott (0–1).

A 12. percben Gabriel Jesus ünnepelhetett – a brazil válogatott csatár Kevin De Bruynétől kapott nagyszerű labdát, Jesus pedig öt méterről, senkitől sem zavartatva az Everton kapujába bólintott (0–2).

De Bruyne a 2015–2016-ös szezon kezdete óta összesen már 42 gólpasszt osztott ki a Premier League-ben, ennyit az öt nagy bajnokság egyikében sem tudott rajta kívül senki összehozni.

A City harmadik, kaput eltaláló lövéséből is gól született: a 37. percben, egy villámgyors kontra végén David Silva a bal szélről laposan középre passzolta a labdát, a jó ütemben érkező Raheem Sterling pedig kapásból a jobb alsóba lőtt (0–3).

Hogy szemléltessük, mennyire egyoldalú volt a találkozó, Fernandinho 62, De Bruyne 61 jó passzt osztott ki az első játékrészben, ezzel szemben az Everton-játékosok együtt mindössze 59 jó átadást hoztak össze.

A második félidőben az Everton a brutális nyomás ellenére azért szépíteni tudott, a 63. percben Yannick Bolasie 16-ról mesteri pontossággal kilőtte a jobb alsó sarkot.

A Manchester City a második játékrészben már nem rohamozott akkora elánnal, Guardiola együttese inkább eldugta ellenfele elől a labdát. Az éllovas 3–1-re legyőzte az Evertont, előnye pedig 16 pont a jelenleg második Manchester Uniteddel szemben, és ha a következő fordulóban hazai pályán megveri első számú üldözőjét a derbin, matematikailag is bebiztosítja a végső elsőségét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Everton–Manchester City 13
(Bolasie 63., ill. Sané 4., Gabriel Jesus 12., Sterling 37.)

Korábban
West Ham United–Southampton 3–0 (Joao Mário 13., Arnautovic 17., 45+4.)
Brighton & Hove Albion–Leicester City 0–2 (Iborra 83., Vardy 96.)
Manchester United–Swansea City 2–0 (Lukaku 5., A. Sánchez 21.)
Newcastle United–Huddersfield Town 1–0 (A. Pérez 80.)
Watford–AFC Bournemouth 2–2 (Kiko 13., R. Pereyra 50., ill. J. King 43. – 11-esből, Defoe 93.)
West Bromwich Albion–Burnley 1–2 (Rondón 84., ill. A. Barnes 22., C. Wood 74.)
Crystal Palace–Liverpool 1–2 (Milivojevics 13. – 11-esből, ill. Mané 49., Szalah 84.)