PL: a Liverpool nem tudott gólt szerezni a West Ham ellen

2013.04.07. 16:26
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Liverpool gól nélküli döntetlenre végzett odahaza a West Ham Uniteddel. A mérkőzésen a házigazdák akarata érvényesült, ám nem tudták gólra váltani mezőnyfölényüket, a remekül védekező londoniak megérdemelt egy ponttal gyarapodtak.

A hillsborough-i tragédia áldozataira való emlékezéssel kezdődött a találkozó, mindkét csapat játékosai fekete karszalaggal léptek pályára. Az első lehetőség a Liverpool előtt adódott, Philippe Coutinho kínálta meg távolról Jussi Jääskeläinent, aki azonban vetődött, és védett. A West Hamnél nem sokat volt a labda az első félidőben, a házigazdák akarata érvényesült.

A vendégeknek is volt egy nagy helyzetük a szünet előtt, Mohamed Diamé cselezte be magát a Pool tizenhatosán belülre, majd 10 méterről a rövid felső fölé bombázott, így a szünetben gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után is a Liverpool akarata érvényesült a pályán, Luis Suárez beadását Steven Gerrard tette kapura, ám James Tomkins a gólvonalról vágta ki a labdát. A csereként beálló Daniel Sturridge a hálóba talált, ám lesen tartózkodott, így maradt a 0–0.

Az eredmény már a hajrában sem változott, a masszívan védekező West Ham értékes pontot szerzett a Liverpool vendégeként.