PL: a Liverpool egy félidő alatt elintézte a Burnleyt

H. K.H. K.
2019.08.31. 20:21
A Liverpool 3–0-ra nyert a Burnley ellen (Fotó: AFP)
A Liverpool 3–0-ra legyőzte a Burnleyt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában.

Mohamed Szalah már az ötödik percben gólt szerezhetett volna, a Liverpool egyiptomi támadója azonban Sadio Mané passza után 15 méterről a bal kapufára csavart – hozzátartozik, hogy a lövésbe beleért Nick Pope, a Burnley kapusa.

A „vörösök” a 34. percben szerencsés találattal előnybe kerültek, mintegy 30 méterre a hazai kaputól Trent Alexander-Arnold adta be a labdát, ám az megpattant Chris Woodon, és Pope-ot alaposan megtréfálva behullott a Burnley kapujába.

A hazaiak szinte fel sem ocsúdtak, már jött is a következő, a 38. percben Ben Mee óriásit hibázott, odapasszolta Roberto Firminónak a labdát, és a villámgyors Pool-támadás végén Sadio Mané okosan a bal alsóba gurított (0–2).

A 80. percben Roberto Firmino tette fel a pontot az i-re, a támadó (aki ezzel 50 gólnál jár a Premier League-ben, egyúttal ő lett az első brazil a liga történetében, aki elérte ezt a határt) kontra végén, Mohamed Szalah passza után 17 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt. Jürgen Klopp csapata ezzel 3–0-ra nyert, és egyhuzamban a 13. bajnoki sikerét aratta – hasonló sorozatra korábban még nem volt példa a klub történetében.