PL: a két manchesteri csapat és a Liverpool is nyert

2014.12.26. 17:59
Fernando hamar elhallgattatta a West Brom-szurkolókat (Fotó: Action Images)
A Manchester United és a Manchester City is 3–1-re nyert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság karácsonyi játéknapján. A Liverpool és a Tottenham idegenben győzött egy góllal.

A Manchester City a West Bromwich otthonában is klasszikus csatár nélkül kezdett (valamint négy francia játékossal), ám ez korántsem okozott neki problémát. A címvédő a 13. percben már 2–0-ra vezetett Fernando és Yaya Touré góljával, majd bő fél óra után David Silva is betalált, eldöntve a mérkőzést. A WBA a hajrában ugyan szépíteni tudott, a lényegen azonban ez már nem változtatott: a City – a BL-meccseit is figyelembe véve – sorozatban kilencedik mérkőzését nyerte meg.

A Tottenham még hamarabb, már az 1. percben előnybe került Harry Kane-nek köszönhetően, de a Leicester nem sokkal a szünet után egyenlíteni tudott házi gólfelelőse, José Ulloa lövésével. Végül mégis pont nélkül maradt a sereghajtó, a Spurs második góljára (Christian Eriksen) ugyanis már nem tudott válaszolni.

A Turf Moor közönsége az első félidőben nem látott gólt a Burnley–Liverpool meccsen, kényszerű cserét viszont igen: Brad Jones, a Pool kapusa megsérült a 16. percben, a kezdőből kiszoruló Simon Mignolet ölébe pottyant így ismét a bizonyítási lehetőség. A Pool a 63. percben törte meg a gólcsendet Raheem Sterling találatával, és meg is tudta őrizni a minimális előnyt. Mario Balotelli Brendan Rodgers jelzésének megfelelően a kispadon kezdett – és végig ott is maradt.

A Goodison Parkban három ápolás is volt az első félidőben, amely így szerény 54 percig tartott – a Stoke City Bojan Krkic tizenegyesével vezetett ekkor az Everton ellen. Roberto Martínez csapata mindent bevetett az egyenlítés érdekében, de hiába – csak Gareth Barry „ünnepelhetett", aki a Premier League sárgalap-ranglistájának élére ugrott. A források eltérnek, hány sárgánál tart: az Opta Sport szerint ő az első, aki elérte a százas „álomhatárt", az Infostrada szerint ugyanakkor már 103. alkalommal figyelmeztették lappal, így Lee Bowyert (102) előzte meg – az biztos, hogy rangelső. A Stoke megelőzte az Evertont győzelmével a tabellán.

A múlt héten az Evertont 3–0-val elintéző Southampton újabb sima győzelmet aratott, ezúttal a Crystal Palace-t verte meg 3–1-re. Ronald Koeman csapata tehát a legutóbbi két bajnokiján hatszor volt eredményes, épp annyiszor, mint az azt megelőző nyolc PL-találkozóján.

PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ
Burnley–Liverpool 0–1 (Sterling 62.)
Crystal Palace–Southampton 1–3 (Dann 86., ill. Mané 17., Bertrand 48., Alderweireld 54.)
Everton–Stoke City 0–1 (Krkic 38. – 11-esből)
Leicester–Tottenham 1–2 (Ulloa 49., ill. Kane 2., Eriksen 71.)
Manchester United–Newcastle United 3–1 (Rooney 23., 36., Van Persie 53., ill. P. Cissé 87. – 11-esből)
Sunderland–Hull City 1–3 (A. Johnson 1., ill. G. Ramírez 32., Chester 51., Jelavic 96.)
Swansea–Aston Villa 1–0 (G. Sigurdsson 13.)
West Bromwich–Manchester City 1–3 (Ideye 86., ill. Fernando 8., Yaya Touré 13. – 11-esből, David Silva 34.)
Arsenal–QPR 2–1 (A. Sánchez 37., Rosicky 65., ill. Austin 79. – 11-esből)