PL: a duplázó Iheanacho volt a négyig jutó Man. City hőse

2016.04.23. 15:38
A negyedik hazai gól előtti pillanat: védő lehagyva, kapus kicselezve, Iheanacho az üres kapuba gurítja a labdát (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában a Manchester City hazai környezetben négy góllal nyert a Stoke City ellen. A találkozó hőse Kelechi Iheanacho volt, aki két gólja mellett kiharcolta a büntetőt, amit a gólerős formában lévő Sergio Agüero értékesített. Az első hazai találatot Fernando szerezte.

A Stoke City az első félidő hajrájáig jól tartotta magát, akkor azonban kétgólos előnyre tett szert a házigazda. Előbb a 35. percben Jesús Navas szöglete után csúsztatta a labdát a kapuba a rövidre érkező Fernando (1–0), majd a 43. percben Sergio Agüero értékesítette a büntetőt, amit a tizenhatoson belül a Yaya Touréval kényszerítőző Kelechi Iheanacho lerántásáért ítéltek meg (2–0). A házigazda nem sok lendületet vitt bele az első félidőbe, miután a vendégek eleve a kontrajátékra rendezkedtek be, és csak ritkán vezettek akciókat. Igaz, azokból nem hiányzott a gólveszély. A Stoke futballistái rendre fegyelmezetten visszazártak, így elvették a teret a házigazdák elől.

A szünetről visszatérve nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe a félidőben kapust cserélő Stoke, támadói Joe Hartot is alaposan megdolgoztatták. A vendégeknek sok választásuk nem volt, nem húzódtak vissza a térfelükre, próbáltak letámadni, és már a hazai térfélen labdát szerezni. Ennek a 64. percben fizették meg az árát: a kinyílt vendégvédelmet megkontrázta a házigazda, Pablo Zabaleta húzott el a jobb szélen, lapos centerezését a belül jól helyezkedő Iheanacho belsőzte ballal a kapu jobb oldalába a tizenegyespont tájáról (3–0). A 75. percben Iheanacho egy kiugratást kapott, a labdát eltolta védője, majd a kifutó cserekapus, a dán Jakob Haugaard mellett, mielőtt az üres kapuba gurított (4–0).

Keményen dolgozott a Stoke, a vendégcsapat még négygólos hátárnyban sem zuhant össze, de a becsületgólt nem sikerült megszereznie. Bármennyire is megérdemelte volna.

A 19 éves nigériai támadó kilencedszer volt kezdő a szezonban, tizenegy gól (öt a bajnokságban, négy az FA-kupában, kettő a Ligakupában) és négy gólpassz fűződik a nevéhez. Rutinos argentin csatártársa, Agüero tétmeccseken már 28 gólnál jár, ebből a bajnokságban 23-at szerzett, az utóbbi öt találkozón hétszer volt eredményes.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Manchester City–Stoke City 4–0 (Fernando 35., Agüero 43. - 11-esből, Iheanacho 64., 75.)