PL: a Man. City és a Pool hengerelt; az MU ismét botlott

2018.09.22. 17:56
A José Mourinho vezette Manchester United ismét botlott a bajnokságban (Fotó: AFP)
A Manchester City 5–0-ra, a Liverpool pedig 3–0-ra nyert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában. José Mourinho viszont idegeskedhet, a Manchester Unitednek ugyanis csak 1–1-es döntetlenre futotta hazai pályán az újonc Wolverhampton ellen.

A Manchester United a 15. percben majdnem hátrányba került, de Willy Boly fejesénél hatalmasat védett David de Gea. Három perccel később megszerezte a vezetést az MU: egy védő által nem túl messzire kifejelt labdát Paul Pogba tette le Frednek, aki 18 méterről laposan a jobb alsóba lőtt (1–0).

A nyáron igazolt játékos az 500. „vörös ördög”, aki tétmeccsen gólt szerzett az együttes színeiben.

Az 53. percben jött a hideg zuhany, egyenlített az újonc Wolves! Raúl Jiménez kapott labdát a hazai kaputól tíz méterre, legurította az érkező Joao Moutinhónak, aki ballal rendkívül okosan a jobb felsőbe csavart – De Gea mozdulni sem tudott.

A kapott gól után nyomni kezdett José Mourinho csapata, ám hiába az óriási mezőnyfölény, nem tudta megszerezni a három pontot jelentő gólt, az MU 1–1-es döntetlent játszott az újonc Wolverhamptonnal!

A Manchester City és a Liverpool sem izzadt meg, Jürgen Klopp és Pep Guardiola gárdája egyaránt háromgólos előnnyel vonulhatott a félidőre. A „vörösöknél” egy öngól mellett Joël Matip és Mohamed Szalah volt eredményes, míg a manchesterieknél a Sergio Agüero, Bernardo Silva, Ilkay Gündogan trió talált be – utóbbi gólja egészen parádésra sikerült.

A címvédő a 67. percben Rijad Mahrez révén 4–0-ra alakította az állást, az algériai a 89. percben ráadásul duplázott, így a Manchester City 5–0-ra legyőzte a Cardiff Cityt.

A Liverpool 3–0-ra nyert, s maradt százszázalékos (hatból hat győztes meccs, 18 pont), a Manchester Citynek 16 pontja van, míg a harmadik, szintén hibátlan Chelsea-nek 15, ám egy összecsapással kevesebbet játszott a riválisainál.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 1–2 (Knockaert 93. ill. Kane 42. –11-esből, Lamela 76.)
Burnley–AFC Bournemouth 4–0
(Vydra 39., Lennon 41., Barnes 84., 89.)
Cardiff City–Manchester City 0–5 (Agüero 32., B. Silva 35., Gündogan 44., Mahrez 67., 89.)
Crystal Palace–Newcastle United 0–0
Leicester City–Huddersfield Town 3–1 (Iheanacho 20., Maddison 66., Vardy 74., ill. M. Jörgensen 5.)
Liverpool–Southampton 3–0 (Hoedt 10. – öngól, Matip 21., Szalah 45+3.)
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Fred 18., ill. Moutinho 53.)
Fulham–Watford 1–1