PL: a City a 91. percben bukott pontokat, a Burnley a 94.-ben nyert

2016.11.05. 18:02
Agüero 150. citys gólja nem ért három pontot csapatának (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a listavezető Manchester City a 91. percben bukta el a győzelmet a Middlesbrough ellen, a Burnley a 94. percben döntött a Crystal Palace ellen, a Sunderland pedig tíz emberrel harcolta ki az első sikerét.

A manchesteriek hiába rohamoztak gyakorlatilag megállás nélkül, egészen a 43. percig és a 18. kapura lövésig kellett várni az első találatra; De Bruyne jobb oldali beadását Agüero terelte a bal alsóba – megszerezve a 150. gólját a City színeiben (1–0).

A belga már a 19. gólpasszát adta tavaly szeptemberi debütálása óta, ezzel toronymagasan (hattal) vezeti a City vonatkozó ranglsitáját.

A második félidő végén De Bruyne növelhette volna az előnyt, de a felpattanó labdát nem tudta kapásból az üresen maradt kapuba terelni.

Ezt pedig megbüntette a Boro: egy bal oldali beadás után Marten de Roon talált be közelről, Bravo már csak beleérni tudott a labdába (1–1).

Győzelmet nem érő óriási fölény

A Sunderland hátrányból fordítva nyert a Bournemouth vendégeként úgy, hogy az 59. percben Steven Pienaar második sárgája miatt emberhátrányba is került. Ezzel a Sunderland megszerezte szezonbeli első győzelmét, David Moyes pedig 945 nap után nyert ismét a PL-ben (1–2)!

A Crystal Palace felállt kétgólos hátrányból a Burnley vendégeként, ám a 94. percben a házigazdáé volt a végszó (3–2), míg a West Ham és a Stoke City megosztozott a pontokon (1–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

Bournemouth–Sunderland 1–2 (Gosling 11., ill. Anichebe 33., Defoe 74. – 11-esből)
Burnley–Crystal Palace3–2 (Vokes 2., Gudmundsson 14., Barnes 94., ill. Wickham 60., Benteke 81. – 11-esből)
Manchester City–Middlesbrough 1–1 (Agüero 43., ill. De Roon 91.)
West Ham United–Stoke City1–1 (Antonio 65., ill. Krkic 75.)
Chelsea–Everton 5–0 (Hazard 19., 56., Marcos Alonso 20., Diego Costa 42., Pedro 65.)

1. Chelsea 11 8 1 2 26–9 +17 25
2. Manchester City 11 7 3 1 25–10 +15 24
3. Arsenal 10 7 2 1 23–10 +13 23
4. Liverpool 10 7 2 1 24–13 +11 23
5. Tottenham 10 5 5 14–5 +9 20
6. Everton 11 5 3 3 15–13 +2 18
7. Watford 10 4 3 3 14–13 +1 15
8. Manchester United 10 4 3 3 13–12 +1 15