PL: a Chelsea-nek Mourinho nélkül már ment; újabb kínos MU-zakó

2015.12.19. 17:56
Mourinho nélkül jobban játszott a Chelsea (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában a Chelsea nyert José Mourinho nélkül, a Manchester United azonban kínos vereséget szenvedett, miközben a Leicester City újabb három pontjával továbbra is vezeti a bajnokságot.

CHELSEA–SUNDERLAND

A találkozó előtt – José Mourinho leváltása után – a Chelsea kinevezte Guus Hiddinket az új menedzserének, a londoni csapatot azonban még Steve Holland irányította Eddie Newtonnal, aki a holland segítője lesz. A bemelegítés során Cesc Fabregast és Diego Costát is kifütyülték a szurkolók.

Mourinho nélkül megtáltosodott a Chelsea, csupán öt percre volt szüksége, hogy vezetést szerezzen, Willian szögletét Braniszlav Ivanovics fejelte a kapuba (1–0). Nyolc perccel később a szerb már a gólpasszt jegyezte, Pedro volt eredményes (2–0).

A londoniak 13 perc alatt ugyanannyi gólt szereztek, mint Mourinhóval öt meccs alatt előtte. Érdekes továbbá, hogy Sam Allardyce már a szünet előtt lecserélte Sebastián Coatest, pedig nem volt sérült.

Az 50. percben növelte előnyét a hazai csapat, amely büntetőhöz jutott, a tizenegyest Oscar értékesítette magabiztosan (3–0). Három perccel később szépített a Sunderland Fabio Borini révén (aki úgy ünnepelte a találatát, mintha az vezető gól lett volna…), beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

MANCHESTER UNITED–NORWICH

Wayne Rooney visszatért az MU-ba, ez volt az 500. mérkőzése a manchesteriek mezében, ő lett a tizedik, aki elérte ezt a klubnál. Az Old Traffordon vendégcsapat eddig csupán egygólt szerzett ebben a szezonban, a másodikat jegyezte így Cameron Jerome, akinek találatával előnybe került a Norwich a 38. percben (0–1).

Amilyen szörnyen ért véget a Manchester United számára az első félidő, ugyanolyan rosszul kezdődött a második, Alexander Tettey góljával növelték előnyüket a vendégek (0–2). A második játékrészre igyekezett összeszedni magát az MU, a 66. percben Anthony Martial szépített (1–2), az egyenlítés azonban nem jött össze, mivel Chris Smalling a 93. percben ziccerben hibázott.

Louis van Gaal újra történelmet írt, de erre sem lehet büszke, vezérletével a manchesteriek 2001 után először kaptak ki újonctól az Old Traffordon. Az MU az előző négy PL-meccsén mindössze hétszer találta el ellenfele kapuját.

EVERTON–LEICESTER CITY

Nehéz mérkőzés várt Liverpoolban a szezon meglepetéscsapatára, a játékvezető azonban egy kicsit besegített, a 27. és a 64. percben is büntetőt ítélt a vendégeknek, mind a kettőt Rijad Mahrez váltotta gólra. A két tizenegyesgól között Romelu Lukaku is betalált, aki sorozatban nyolcadik meccsén szerzett gólt.

A 69. percben Jamie Vardy átadása után Okazaki Sindzsi növelte a Leicester előnyét, a 89. percben Kevin Mirallas szépített, a három pont azonban a listavezetőé lett, amely a tabella élén karácsonyozik.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az MU után a – mérkőzést kettős emberhátrányban befejező – WBA-t is legyőzte az AFC Bournemouth. A Stoke City otthonában nyert a Crystal Palace, a Tottenham Delle Alli gólpassza és találata után győzött a Southampton ellen idegenben.

A hat délutáni találkozó közül négy meccsen ítélt büntetőt a játékvezető, ebből kettőn kettőt is.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

West Bromwich Albion–AFC Bournemouth 1–2 (McAuley 79., ill. A. Smith 52., Daniels 87. – 11-esből)
Stoke City–Crystal Palace 1–2 (Krkic 76. – 11-esből, ill. Wickham 45+1. – 11-esből, Lee Csung Jong 88.)
Everton–Leicester City 2–3 (Lukaku 32., Mirallas 89., ill. Mahrez 27., 64. – mindkettőt 11-esből, Okazaki 69.)
Manchester United–Norwich City 1–2 (Martial 66., ill. Jerome 38., Tettey 54.)
Chelsea–Sunderland 3–1 (Ivanovics 5., Pedro 13., Oscar 50. – 11-esből, ill. Borini 53.)
Southampton–Tottenham Hotspur 0–2 (Kane 40., Alli 43.)
Newcastle United–Aston Villa 1–1 (Coloccini 38., ill. J Ayew 61.) – BŐVEBBEN ITT!