PL: a Chelsea előnye hat pont; Ibra nyerte meg a meccset az MU-nak

2016.12.14. 22:54
Cesc Fabregas gólja győzelmet ért – a Chelsea előnye már hat pont a tabella élén (Fotó: AFP)
A Premier League 16. fordulójának szerdai játéknapján a Manchester United Zlatan Ibrahimovic 88. percben szerzett góljával 2–1-es győzelmet aratott a Crystal Palace otthonában, míg városi riválisa, a Manchester City hazai pályán hozta a kötelezőt a Watford ellen. A Liverpool simán nyert a Middlesbrough vendégeként, a Chelsea Cesc Fabregas találatával győzte le a Sunderlandet, és növelte előnyét hat pontra a tabella élén. A Tottenham sikeréhez Christian Eriksen két góllal és egy gólpasszal járult hozzá, a West Bromwichban a venezuelai Salomón Rondón fejjel triplázott.

A Manchester United Londonban, a Crystal Palace vendégeként lépett pályára, ami nem sok jóval kecsegtetett a „vörös ördögök” számára, akik a 2015–2016-os szezon kezdete óta nyeretlenek az angol fővárosban. José Mourinho ezúttal a kezdőcsapatba jelölte Wayne Rooneyt, míg jobbhátvédként Eric Bailly kapott lehetőséget.

NEM MINDENNAPOS: MESTERHÁRMAS FEJJEL A PL-BEN

A Tottenham a – Lallanához hasonlóan – két gólt és egy asszisztot jegyző Christian Eriksen vezérletével verte meg a Hull Cityt, míg a West Bromwich Albiont a triplázó Salomón Rondón repítette a Swansea City elleni győzelem során. A venezuelai játékos Duncan Ferguson után a második játékos, aki fejjel ért el mesterhármast a PL-ben.

Az MU az első félidő hosszabbításában megszerezte a vezetést: szabadrúgást követően Zlatan Ibrahimovic mellel lekészítette a labdát Paul Pogbának, aki közelről a kapuba továbbított. A vendégek kispadjára ezen a meccsen odafért Bastian Schweinsteiger is, de a német középpályást nem cserélte be José Mourinho.

Két támadóját, Jesse Lingardot és Marcus Rashfordot viszont a Crystal Palace egyenlítő gólja után már kénytelen volt. A házigazdák találatánál is szebb volt az előkészítés, mint a befejezés, a gólpassz a Damien Delaney nevéhez fűződik, aki sarokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe James McArthurt.

Pontot azonban így sem szerzett a Crystal Palace, mert a 88. percben érkezett Ibrahimovic, és eldöntötte a találkozót a vendégek javára. A Manchester United londoni nyeretlenségi sorozata ezzel megszakadt.

A Chelsea a fordulót megelőzően még csak három pont előnnyel vezette a tabellát, de mivel az Arsenal kedden kikapott, lehetősége nyílt meglépni a riválisoktól. Az Eden Hazard-t nélkülöző fővárosiak a sereghajtó Sunderlandhez látogattak. A PL-ben legutóbb 2011 februárjában fordult elő, hogy az utolsó helyezett megverte az éllovast – a következő ilyen alkalomra nem szerda este került sor.

A Chelsea sem a szezon meccsét játszotta, de Cesc Fabregas jól helyezett lövésével megnyerte a mérkőzést, ezzel hat pontra növelte fórját a tabella élén. A győzelemhez kellett Thibaut Courtois utolsó másodpercekben bemutatott bravúrja is.

A Liverpool az előző két idegenbeli bajnokiján nem tudott nyerni (Southampton 0–0, AFC Bournemouth 3–4), a Middlesbrough otthonában azonban könnyedén begyűjtötte a három pontot. A vendégek nyerő emberének Adam Lallana bizonyult, aki a két gólja mellett kiosztott egy gólpasszt Divock Originek. Az angol válogatott középpályás ebben a szezonban hat találatnál és hat asszisztnál jár, így 12 pontjával máris jobban áll a kanadai táblázaton, mint az előző szezon végén.

Az eltiltott Sergio Agüerót továbbra is nélkülöző Manchester City nem sziporkázott, de hozta a kötelezőt: Pep Guardiola csapata Pablo Zabaleta szezonbeli első góljával, valamint David Silva hajrában szerzett találatával 2–0-s győzelmet aratott a Watford felett az Etihad Stadionban. Az argentin jobbhátvéd a 33. percben Kevin De Bruyne beadása után kapásból lőtt a kapuba, míg a spanyol középpályás Raheem Sterling előkészítését követően köszönt be. A City szeptember 17. óta először nyert hazai közönség előtt, és egy pontra megközelítette az Arsenalt, valamint a Liverpoolt.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Middlesbrough–Liverpool 0–3 (Lallana 29., 69., Origi 60.)
Sunderland–Chelsea 0–1 (Fabregas 40.)
West Ham United–Burnley 1–0 (Noble 45+3.)
Crystal Palace–Manchester United 1–2 (McArthur 66., ill. Pogba 45+3., Ibrahimovic 88.)
West Bromwich Albion–Swansea City 3–1 (Rondón 50., 62., 63., ill. Routledge 78.)
Manchester City–Watford 2–0 (Zabaleta 33., David Silva 86.)
Stoke City–Southampton 0–0
Tottenham Hotspur–Hull City 3–0 (Eriksen 14., 63., Wanyama 73.)

1. Chelsea 16 13 1 2 34–11 +23 40
2. Liverpool 16 10 4 2 40–20 +20 34
3. Arsenal 16 10 4 2 37–17 +20 34
4. Manchester City 16 10 3 3 34–19 +15 33
5. Tottenham 16 8 6 2 27–11 +16 30