PL: a Cardiff győzött az angol élvonal első walesi derbijén

2013.11.03. 19:00
Az első walesi derbit a Cardiff nyerte meg az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League), hazai pályán 1–0-ra legyőzve a Swansea-t a 10. fordulóban.

Ha már a vasárnap kora délutáni Everton–Tottenham nem ajándékozta meg a Premier League szerelmeseit góllal, az angol élvonal egy nem akármilyen derbivel igyekezett kárpótolni a szurkolókat. November 3-án rendezték ugyanis a PL első olyan bajnokiját, amelyen egyik csapat sem volt angol. A walesi Cardiffban az újonc hazaiak az ősi rivális Swansea-t látta vendégül. Nemcsak azért ígérkezett izgalmasnak az összecsapás, mert a két walesi az élvonalban először futott össze egymással, hanem a szurkolók közti rivalizálás roppant színes múltja miatt is. Everton–Tottenham nem ajándékozta meg a Premier League szerelmeseit góllal, az angol élvonal egy nem akármilyen derbivel igyekezett kárpótolni a szurkolókat. November 3-án rendezték ugyanis a PL első olyan bajnokiját, amelyen egyik csapat sem volt angol. A walesi Cardiffban az újonc hazaiak az ősi rivális Swansea-t látta vendégül. Nemcsak azért ígérkezett izgalmasnak az összecsapás, mert a két walesi az élvonalban először futott össze egymással, hanem a szurkolók közti rivalizálás roppant színes múltja miatt is.

Már az első másodperctől érezhető volt a Cardiff-drukkereken, mennyire nem szimpatizálnak a Swansea-val. Minden egyes vendég-labdaérintésnél több ezren pfújoltak torkaszakadtukból, ám a Swansea ennek ellenére az első félidőben magabiztosabbnak tűnt, és Michu révén kis híján előnnyel mehetett a szünetre.

Érdekesség, hogy a 22 nevezett játékos közül kilenc angol, három-három spanyol és angol, két-két skót és holland, egy-egy pedig francia, nigériai és chilei volt a PL első walesi derbijén.

A Cardiff a szünethez közeledve kezdett magára találni, majd fordulás után már egyértelműen uralta a meccset. A 62. percben pedig előnnyé érett a fölénye. Egy szögletnél a Tottenhamtől szerződtetett Steven Caulker emelkedett a legmagasabbra, és a tehetetlen Michel Vorm kapujába bólintott. 1–0 (Caulker, még a Tottenham játékosaként, a 2011–2012-es idényt a Swansea-nál töltötte kölcsönben.)

A hajrára már a Swansea-nak is voltak lehetőségei, és az egyik során Vorm a tizenhatos előterében elszámolta magát, és a pattogó labda helyett Frazier Campbellt kaszálta el, így a kiállítás sorsára jutott. Mivel a vendégeknek nem volt több lehetőségük, Angel Rangel állt be a kapuba a mezőnyből, s nem mellesleg a statisztikák szerint éppen annyi védéssel zárt, mint elődje, Vorm.

A Cardiff 1–0 megnyerte a walesi csapatok csatáját – az eredmény azt jelenti, hogy a Cardiff és a Swansea ütközetein 1996 óta továbbra sincs egygólosnál nagyobb különbségű győzelem.