PL: a 91. percben bukott a kettős emberhátrányban lévő Tottenham

2019.05.04. 15:30
Nem volt indulatoktól mentes a Bournemouth és a Tottenham összecsapása (Fotó: AFP)
A Bournemouth a 91. percben szerzett góllal 1–0-ra legyőzte a mérkőzést kettős emberhátrányban befejező Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában.

Az Ajax elleni Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágójára készülve kissé háttérbe szorult a Tottenhamnél a Bournemouth elleni bajnoki, Mauricio Pochettino azonban így is a lehető legerősebb tizenegyét küldte fel a Vitality Stadion gyepére.

A hazaiaknál a sok sérült (összesen 9) miatt a 19 éves Mark Travers állt a kapuban, s bár Lucas Moura kis híján félpályáról emelt góllal avatta fel az írt, a fiatal kapus a későbbiekben fontos bravúrokkal akadályozta meg a vendégjátékosokat a gólszerzésben.

A félidőt végigtámadó Spurs szerencsésnek mondhatta magát, hogy Eric Dier belépőjét követően nem jutott tizenegyeshez a Bournemouth, néhány perccel később viszont már nem úszták meg a londoniak, Szon Hung Ming lökése miatt emberelőnybe került a hazai csapat. És ez még csak a kezdet volt, a fordulás után nem sokkal Juan Foyth csúszott rá nyújtott lábbal ellenfelére, így őt is kiállította Craig Pawson. A 21 éves argentin védő a szünetben állt be, mindössze 2 percet és 13 másodpercet töltött a pályán – Steven Gerrard (38 másodperc a Manchester United ellen 2015-ben) óta nem állítottak ki ilyen gyorsan becserélt játékost a Premier League-ben.

A kettős emberelőnyt a 91. percben tudta kihasználni a Bournemouth, Ryan Fraser szögletét követően Nathan Aké fejelt a kapuba (1–0). A Tottenham sorozatban a harmadik mérkőzésén maradt szerzett gól nélkül, így az utolsó fordulóban dől el, hogy jövőre is indulhat-e a Bajnokok Ligájában.