Smalling történelmet írt; a City simán, a Chelsea nehezen nyert

2015.02.11. 22:33
Smalling az első a Premier League történelmében, aki csereként beállva két gólt szerzett az első félidőben <br />(Fotók: Action Images)
Szerdán hat mérkőzést rendeztek az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League). A Manchester United és a Manchester City is viszonylag könnyedén hozta a kötelezőt, ám a Chelsea csak a hajrában nyert az Everton ellen. A Southampton csak ikszelt, így az MU (amelynek középhátvédje, Chris Smalling történelmet írt) megelőzte a „szenteket” és a dobogóra lépett.

MANCHESTER UNITED–BURNLEY

Már az ötödik percben cserére kényszerült Louis van Gaal. Phil Jones ugyanis megsérült, helyére Chris Smalling állt be. Remek edzői húzásnak bizonyult ez azonban a hollandtól, Smalling ugyanis 22 másodperccel később, első labdaérintéséből a Burnley kapujába bólintott (1–0).

Nem tartott sokáig azonban a „vörös ördögök" öröme, a 12. percben Danny Ings fejelt David de Gea kapujába (1–1), az előző 12 meccséből így már kilencedik meccsén kapott gólt az MU.

Az első félidő hosszabbításából már három perc is eltelt, amikor Ángel Di María középre tekert, érkezett Chris Smalling, és újra betalált, ezzel az első olyan játékos lett a PL történelmében, aki az első félidőben csereként beállva duplázott (2–1). 45 perc alatt a Manchester United csak háromszor, a Burnley 10-szer (!) találta el ellenfele kapuját, mégis a hazaiak vezettek.

A második félidő már kevesebb eseményt hozott, a 82. percben Di Maríát rúgták fel a tizenhatoson belül, Robin van Persie pedig értékesítette a büntetőt – 3–1-re nyert az MU.

Milner (balra): gól, gólpassz. Agüero (középen): két gól – simán nyert a City

STOKE CITY–MANCHESTER CITY

33 percig bírta hazai pályán a Stoke a Manchester City ellen, ekkor Sergio Agüero 70 nap elteltével ismét betalált (0–1). Ahogy az MU, úgy a City sem örülhetett sokáig, öt perccel később jött Peter Crouch válasza, aki 45. fejes gólját szerezte, ezzel már csak egy találat választja el a csúcstartó Alan Shearertől (1–1).

A második félidőt már jobban kezdte Manuel Pellegrini csapata, 10 perc elteltével James Milner góljával ismét előnybe került a City (1–2). A 70. percben büntetőt kaptak a vendégek, amit Agüero értékesített (1–3), hat perccel később pedig Samir Nasri is beköszönt – idegenben is 4–1-re nyert a Manchester City.

Willian (jobbra) a végén döntött

CHELSEA–EVERTON

A Chelsea kezdte jobban a találkozót, amelynél José Mourinho a kezdőbe jelölte Petr Cechet, valamint az új igazolást, Juan Cuadradót. Eseménytelenül telt el az első félidő, és a második játékrészt is jól jellemezte, hogy a két kapus (Cech és Tim Howard) teljesítményét lehetett igazán kiemelni.

A 87. percben Nemanja Matics lesgólját nem adta meg a játékvezető, két perccel később azonban Gareth Barryt kiállították a vendégektől. Az emberelőnyt azonnal kihasználta a Chelsea: Willian 17 méterről betalált, a Chelsea – ha nehezen is, de – 1–0-ra nyert.

A MÉRKÖZÉSEK GÓLJAIT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

A Southampton emberelőnyben sem tudta legyőzni a West Hamet, így lecsúszott a dobogóról, helyét a három pontot szerző Manchester United vette át. A Crystal Palace hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Newcastle-lel, míg a WBA 2–0-ra legyőzte a Swansea-t.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Chelsea–Everton 1–0 (Willian 90.)
Manchester United–Burnley 3–1 (Smalling 6., 45+3., Van Persie 82., ill. Ings 12.)
Southampton–West Ham United 0–0
Stoke City–Manchester City 1–4 (Crouch 38., ill. Agüero 33., 70. – 11-esből, Milner 55., Nasri 76.)
Crystal Palace–Newcastle United 1–1 (F. Campbell 71., ill. Cissé 42.)
West Bromwich Albion–Swansea City 2–0 (Brown 60., Berahino 74.)

1. Chelsea 25 18 5 2 55–21 +34 59
2. Manchester City 25 15 7 3 51–25 +26 52
3. Manchester United 25 13 8 4 43–24 +19 47
4. Southampton 25 14 4 7 38–17 +21 46
5. Arsenal 25 13 6 6 47–28 +19 45
6. Tottenham 25 13 4 8 39–34 +5 43