PL: 43 lövés után gól, az MU megfázott Newcastle-ben

2018.02.11. 17:15
Matt Ritchie gólja három pontot ért a Newcastle-nek (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a Newcastle United 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

Szomorú felvezetést kapott a Newcastle és a Manchester United vasárnapi bajnokija, néhány nappal ezelőtt ugyanis súlyos betegség következtében, 36 évesen elhunyt Liam Miller, az MU korábbi labdarúgója – rá emlékezve fekete karszalaggal léptek pályára a vendégek, akik Marcus Rashfordot és Ander Herrerát is nélkülözni kényszerültek az eddigi sérültek mellett.

A túloldalon első PL-meccsén védhetett a januárban szerződtetett Martin Dúbravka, először azonban kollégájának, David de Geának kellett játékba avatkoznia: a spanyol kapus Jonjo Shelvey löketét hatástalanította bravúrral. Nem sokkal később Ayoze Pérez lőtt a kapu mellé, majd hosszabb szünetet követően az MU is villant elöl. Előbb Jesse Lingard lövését védte Dúbravka, majd két perccel később a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét Anthony Martial hagyta ki: a francia támadó Nemanja Matics zseniális kiugratása után nem tudott a rövid sarokba helyezni, Dúbravka ismét résen volt.

Az első játékrész megpattanó egy Romelu Lukaku-lövéssel zárult – sok izgalomban nem lehetett részünk, hanem a folytatásban…

Az 53. percben Chris Smalling fejelte Lukakuhoz a labdát, aki a kapuba továbbított, apró szépséghiba, hogy mindketten löktek, így nem adták meg a gólt. Négy perccel később a vendégek egyik legaktívabb játékosa, Alexis Sánchez ugrott ki remek ütemben, a kapus mellett is megtolta a labdát, ám túl sokat várt, így a visszaérő Florian Lejeune menteni tudott.

A kihagyott lehetőségek sokba kerültek a manchesterieknek, a szabadrúgás után lefejelt labdát Dwight Gayle készítette le tanári mozdulattal, s a középen érkező Matt Ritchie 11 méterről nem hibázott, a bal alsóba lőtt (1–0). A skót középpályás egyébként elképesztő, 43 lövésből álló szériát zárt le ezzel: ennyi gólt nem hozó kísérlet után szerezte meg szezonbeli első gólját.

Az MU eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, José Mourinho beküldte Juan Matát és az idényben az első bajnoki meccsét játszó Michael Carricket, segíteni azonban ők sem tudtak, a Newcastle megőrizte egygólos előnyét, és így a kiesőzónából feljött egészen a 13. helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Southampton–Liverpool 0–2
(Firmino 6., Szalah 42.)
Newcastle United–Manchester United 1–0 (Ritchie 65.)
Huddersfield Town–AFC Bournemouth 4–1 (Pritchard 7., Mounié 27., 66., Van La Parra 95. – 11-esből, ill. Stanislas 14.)
Manchester City–Leicester City
5–1 (Sterling 3., Agüero 48., 53., 77., 90., ill. Vardy 24.)
Tottenham Hotspur–Arsenal 1–0 (Kane 49.)
Everton–Crystal Palace 3–1 (Sigurdsson 46., Niasse 51., T. Davies 75., ill. Milivojevics 83. – 11-esből)
Stoke City–Brighton & Hove Albion 1–1 (Shaqiri 68., ill. Izquierdo 32.)
Swansea City–Burnley 1–0 (Ki Szung Jung 81.)
West Ham United–Watford 2–0