Parádés kezdés után győzött a Man. United

2012.12.15. 18:08
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában a listavezető Manchester United hazai pályán 3–1-re legyőzte a Sunderlandet, a Liverpool viszont 3–1-re kikapott otthon az Aston Villától.

Van Persie nagyon érzi a Sunderland kapuját (Fotó: Action Images)

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése (a „vörös ördögök” listavezetőként érkeztek a mérkőzéshez, míg a vendégek a hétközi pótlás során szerzett három pontnak köszönhetően kerültek ki a kiesőzónából) és egymás elleni közelmúltbeli mérlege (legutóbb 1997-ben nyert a Sunderland) egyaránt újabb Manchester United sikert vetített előre, de Martin O’Neill együtteseivel korábban már kétszer is nyert az Old Traffordon (eggyel elmaradva ebben a kategóriában például Arsene Wenger Arsenaljától).

Hamar kiderült, hogy ezúttal ettől nem kell tartaniuk a hazai szurkolóknak, hiszen bár Rooney passza után Young lövését még védte Mignolet, majd Evra lőtt 14 méterről a léc fölé, Van Persie a 16. percben megszerezte a vezetést: Young nagyszerű csele, majd bal oldali beadása után a holland támadó elé került a labda, aki a jobb felső sarokba lőtt (1–0).

Van Persie a 10. Sunderland elleni mérkőzésén már nyolcadszor volt eredményes.

Alig két perccel később jöhetett volna a következő, Jones beadása után azonban Mignolet a léc fölé tolta a fejest.

A 19. percben aztán így is megduplázta előnyét a Manchester United, Carrick parádés bejátszása után Cleverley tekert tíz méterről a kapu bal oldalába (2–0).

A „vörös ördögök” ezt követően is futószalagon szállították a lehetőségeket, előbb Van Persie lefejelt labdáját Rooney kapásból lőtte hat méterről kevéssel a jobb felső sarok mellé, majd az angol támadó Evra beadását követően fejelt mellé.

A 25. percben McClean szerzett labdát, majd levitte az ötös bal sarkához, és lehetetlen szögből telibe lőtte De Geát.

Az első félidő hajrájában még Evra mentet nagyot, így a szünetre kétgólos hazai előnnyel fordultak a csapatok.

Bár a fordulást követően Rooney lapos lövésével a hazaiak veszélyeztettek először, a Sunderland fokozatosan kezdte átvenni a kezdeményezést, és Gardner tízméteres, jobb alsóra tartó lövésénél, majd a kipattanót követően Sessegnon ismétlésénél is helyén kellett lennie De Geának.

Alig egy perccel később Van Persie lépett ki a leshatárról, ám 11 méterről, kissé balról a kapu bal oldala mellé emelt.

Az 58. percben Wickham lőtt 22 méterről kevéssel a léc fölé, de De Gea rajta volt, így ha kicsit lejjebb csapódik a lövés, az sem eredményezett volna gólt. Nem úgy a fordulást követően a másik kapu előtt! Van Persie kényszerítőzött Younggal, majd két ember között betört az ötösön belülre, középre adására Rooney érkezett, és négy méterről az üres kapuba lőtt (3–0).

A 65. percben Gardner távoli lökete szállt jócskán fölé, a 71. percben pedig Sessegnon kísérleténél kellett résen lennie a hazai kapusnak.

A szöglet után megtört a jég, egy újabb tűzijáték végén Sessegnon bal oldali beadása után Campbell fejelt fél méterről a levegőben úszva a kapuba (3–1).

A hajrában De Geának még egy nagyot kellett védenie Wickham lehetőségénél, majd Van Persie szerezhette volna meg saját maga második, csapata negyedik gólját, de ez a lehetőség is kimaradt, így 3–1-re nyert a Manchester United.
MANCHESTER UNITED–SUNDERLAND 3–1

Az Aston Villa Premier League-története legfiatalabb átlagéletkorú együttesével állt fel (23 év 308 nap) a Liverpool otthonában, ráadásul a „vörösök” ikonja, Gerrard igencsak érzi a birminghamiek kapuját, hiszen korábban kilenc alkalommal is bevette bajnokin – ennél többet pedig a PL-ben egy csapat ellen sem szerzett.

A találkozón mégis a vendégek szerezték meg a vezetést Benteke első fél óra végén esett találatával, majd még a szünet előtt Weimann megduplázta a vendégfórt.

A Villa január 21., 17 bajnoki mérkőzés óta először szerzett legalább két találatot idegenben, ráadásul most meg sem állt háromig, a második játékrészben Benteke duplázni tudott, így annak ellenére magabiztosan szerezte meg a három pontot, hogy a hajrában Gerrard megszerezte szokásos gólját (1–3).

A QPR a Fulham ellen Taarabt duplájával megszerezte első szezonbeli győzelmét (2–1), így nem állította be a Bolton 110 éves negatív rekordját (1902–1903-ban utóbbi együttes 17 nyeretlen mérkőzéssel indította a bajnokságot).

Az Everton Shawcross öngóljával szerezte meg a vezetést a Stoke otthonában, de Kenwyne Jones találatával a második félidő elején egyenlítettek a hazaiak – ez pedig az 1000. PL-ben kapott gólját jelentette a liverpooli csapatnak. Újabb találat már nem született, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott (1–1).

Hoolahan sorozatban a harmadik alkalommal is betalált a Norwich és Wigan egymás elleni összecsapásain, mai gólja pedig győzelmet ért a Citynek (2–1).