Megvan RVP és Kagava első gólja az MU-ban

2012.08.25. 18:10
Van Persie (középen) betalált, az MU nyert (Fotó: Reuters)
A Premier League 2. fordulójában a Manchester United hazai pályán 3–2-re legyőzte a Fulhamet. A találkozón az MU két nyári szerzeménye, Robin van Persie és Kagava Sindzsi is betalált. A Tottenhammel ikszelő West Bromwich Albionban ezúttal nem kapott lehetőséget Gera Zoltán.

Sok edzői nyilatkozatban olvasható, hogy „rosszkor kaptuk a gólt", ami után az ember jogosan teszi föl mindig a kérdést, hogy van jókor kapott gól? Nos, a válasz igen, a Manchester United ugyanis jókor kapott egyet a Fulham elleni mérkőzés 3. percében.

A mérkőzés elején ugyanis elaludt egy közeli szabadrúgásnál a manchesteri védelem, így Damien Duff amolyan kispályás szögletvariáció után lőhetett a hazai kapuba. Ezután azonban nagyon nagy fordulatszámra kapcsolt az MU.

Sir Alex Ferguson az Everton ellen elveszített nyitó mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy nem használták ki Robin van Persie képességeit. Ezúttal tíz perc is elég volt, hogy mindenki elismerően csettinthessen a hollandnak: RVP a 10. percben Patrice Evra bal oldali beadását rúgta nagyon szép mozdulattal, kapásból a bal felső sarokba. Ez volt Van Persie első kapura lövése és gólja is új csapatában tétmeccsen.

Rooney megsérült, egy hónapig nem játszhat (Fotó: MTI)

A 35. percben aztán a másik nyári szerzemény, Kagava Sindzsi is megszerezte első találatát. Tom Cleverley lövését még védte Mark Schwarzer, de a kipattanó után a japán játékos az üres kapuba helyezett. Nem sokkal később Rafael közeli fejes gólja után pedig talán teljesen megnyugodtak a manchesteri szurkolók.

A második félidőben nem is tűnt úgy, hogy bajba kerülhetne a Manchester United. Ferguson együttese irányított, kézben tartotta az összecsapást, s voltak lehetőségei a 4–1-hez. Ehhez képest egy hazai védelmi hiba visszahozta a meccsbe a Fulhamet.

A 64. percben egy bal oldali beadásra Nemanja Vidics és David de Gea, a Fulham részéről pedig Mladen Petric ugrott föl, aminek a végén a szerb védő sarkáról került a labda a kapuba. Amolyan Zlatan Ibrahimovic-os mozdulat volt, csak éppen a svéd tudatosan csinálja ezeket...

Érdekes módon a kapott gól megzavarta az MU-t, s a következő percekben egy-két helyzete is akadt a Fulhamnek. Aztán az utolsó tíz percben már nem. A Manchester United stabilizálta játékát, végül a három pontot is behúzta.

MANCHESTER UNITED–FULHAM 3–2

Az első fordulóban pont a Manchester Unitedet legyőző Everton a második meccsén is nyert, a liverpooliak ezúttal az Aston Villa otthonából hozták el a három pontot. Nikica Jelavic ezúttal is betalált, a horvát támadó a legutóbbi nyolc PL-meccsén nyolc gólt szerzett.

A Tottenham hazai pályán sokáig nem tudta feltörni a West Bromwich Albion védelmét, de a 74. percben Benoit Assou-Ekotto úgy tűnt, megszerezte a győztes találatot a londoniaknak. A találkozón Gera Zoltán végig a vendégek kispadján ült, nem cserélték be, de ő is örülhetett annak, hogy a 91. percben James Morrison pontot mentett övéinek.

PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Aston Villa–Everton 1–3 (el-Ahmadi 75., ill. Pienaar 3., Fellaini 31., Jelavic 44.)
Manchester United–Fulham 3–2 (Van Persie 10., Kagava 36., Rafael 41., ill. Duff 3., Vidics 64. – öngól)
Norwich City–Queens Park Rangers 1–1 (Pilkington 11., ill. Zamora 19.)
Southampton–Wigan Athletic 0–2 (Di Santo 51., A. Cone 89.)
Sunderland–Reading – a nagy esőzés miatt elhalasztották
Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 1–1 (Assou-Ekotto 74., ill. J. Morrison 91.)