Az MU négyet vágott a QPR-nak, megvan Van Gaal első sikere

2014.09.14. 16:55
Rooney (balra) nagyot harcolt, gólpasszt és gólt is szerzett a QPR ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 4. fordulójában a Manchester United 4–0-ra legyőzte a Queens Park Rangerst. Ángel Di María indította be a gólgyártást, rajta kívül Ander Herrera, Mata és Rooney volt eredményes, utóbbi beérte a PL örökranglistáján Thierry Henryt góllövés tekintetében. Ez volt Louis van Gaal első győzelme az MU kispadján hivatalos tétmeccsen.

A Manchester United kezdőjében ott volt Marcos Rojo és Daley Blind is a legfrissebb igazolások közül, a kölcsönbe érkező Radamel Falcao viszont csak a kispadon foglalhatott helyet. A kolumbiai nélkül is nagy rohamokat vezetve kezdett az MU, a QPR az első másodpercektől kezdve védekezésre kényszerült. Ennek ellenére sokáig jól tartották magukat a londoniak, és csak pontrúgással tudták megtörni a gólcsendet a hazaiak: Ángel Di María jobb oldali szabadrúgásába senki sem ért bele, így a labda érintetlenül pattant be Robert Green kapujának jobb oldalába. A korábbi Real Madrid-játékos a 31. argentin labdarúgó, aki gólt tudott szerezni a Premier League-ben. 1–0

A 32. percben a semmiből egyenlíthetett volna a QPR: David De Gea mozdult ki borzalmasan egy indításra, üresen tátongott a kapu, de Matt Phillips nem tudott gólt szerezni, mert Jonny Evansnak az utolsó pillanatban sikerült oldalra kivágnia a labdát. Büntetett is az MU, négy perccel később Wayne Rooney előbb belevágta a labdát Rio Ferdinandba, majd okosan készített elő, Ander Herrera meg 16-ról kilőtte a jobb alsót. 2–0

Rooney nem csak az előkészítésben jeleskedett. Juan Mata és Herrera kiváló összjátéka után ő maga is kilőtte a jobb alsót, amivel megszerezte a 175. PL-gólját, az örökranglistán pedig felugrott ezzel a harmadik helyre – amelyet egy bizonyos Thierry Henryval birtokol most közösen. Érdekesség, hogy az MU 2013 áprilisa óta most először tudott három gólt szerezni a PL-ben egyetlen félidő alatt hazai pályán. Akkor az Aston Villa volt az áldozat. 3–0

A második félidőben sem lassított Van Gaal csapata, az 58. percben már jött is a negyedik találat: Di María tálalt tökéletesen Mata elé, akit teljesen üresen hagytak a védők, a spanyol ezt köszönte szépen, és hét méterről lőtt a keresztléc alá. 4–0

A biztos előny tudatában a szurkolók alig várták már, hogy Falcao is pályára léphessen, már akkor hangos ovációban törtek ki, amikor a csatár elment kocogni. A 67. percben teljesült is a vágyuk, Mata helyére állt be a „vörös ördögök” új kilencese, akire külön kamerát is állítottak a rendezők (akárcsak Di Maríára).

A mérkőzés végén további gólszerzési lehetőségek nyíltak a hazaiak előtt, ám Robert Green tett róla, hogy csapatának ne kelljen több középkezdést elvégeznie. Ez sokat elmond Harry Redknapp együtteséről, a londoniaknak esélyük sem volt a pontszerzésre ezen a meccsen. Az MU szimpatizánsai viszont örülhetnek, csapatuk magabiztosan nyert, megvan tehát Louis van Gaal első győzelme, és az új játékosok is biztatóan mozogtak. Persze az igazi értékmérő meccsek még hátravannak a manchesteriek számára.

ANGLIA
PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Manchester United–Queens Park Rangers 4–0 (Di María 24., A. Herrera 36., Rooney 44., Mata 58.)

1. Chelsea 4 4 15–6 +9 12
2. Aston Villa 4 3 1 4–1 +3 10
3. Swansea 4 3 1 8–5 +3 9
4. Southampton 4 2 1 1 8–3 +5 7
5. Manchester City 4 2 1 1 7–4 +3 7
6. Tottenham 4 2 1 1 7–5 +2 7
7. Arsenal 4 1 3 7–6 +1 6
8. Liverpool 4 2 2 6–5 +1 6