Manchester United: Kuszczak első számú kapus akar lenni

2010.07.30. 23:39
A Manchester Unitedet erősítő Tomasz Kuszczak a következő idényben be akarja bizonyítani, hogy Edwin van der Sar helyébe tud majd lépni, ha a holland kapus befejezi pályafutását.

Van der Sar októberben már a 40. születésnapját ünnepelheti, és valószínűleg az utolsó idényét kezdi meg profi karrierje során. Mivel a kevés játéklehetőséghez jutó Ben Foster eligazolt a Birmingham Citybe, Kuszczak úgy gondolja, hogy hamarosan eljöhet az ő ideje.

„Remélem, jó szezon előtt állok. Ez lesz az ötödik idényem a klubnál, remélhetőleg még több mérkőzésen juthatok szóhoz. A célom egyszerű: Edwin visszavonulása után én akarok lenni az első számú kapus a Manchester Unitednél" – mondta a lengyel kapus, aki eddig 51 találkozón védte a „vörös ördögök" kapuját, az előző szezonban novembertől januárig sorozatban 11 meccsen vele kezdődött a United összeállítása.

„Tudtam, hogy fontos időszak lesz az a számomra, amikor bizonyíthatok. Nehéz helyzetben voltunk a sok sérült miatt, de élveztem minden egyes mérkőzést" – tette hozzá Kuszczak.

Hogy sikerül-e a terve, azt még nem lehet tudni, ám a Manchester United kapuját mások is szívesen védenék, így az orosz Igor Akinfejev is, aki néhány napja már elmondta, hogy örömmel menne akár Manchesterbe, akár az Arsenalhoz.

Legfrissebb hírek

A Napoli megvásárolta Rasmus Höjlund játékjogát a Manchester Unitedtől – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.03. 17:10

Michael Carrick marad a Manchester United vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.05.22. 12:12

Népsport: vörös ördögök a mágikus 7-es mezben

Népsport
2026.05.22. 08:55

A Manchester United legyőzte a Nottinghamet, és bronzérmes lett a PL-ben

Angol labdarúgás
2026.05.17. 15:48

Akár már a héten eldőlhet, hogy Michael Carrick marad a Man. United vezetőedzője

Angol labdarúgás
2026.05.15. 13:54

Manchester United: Carricket még az idény vége előtt megerősíthetik posztján – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.05.13. 13:21

Tóth Alexék tovább robognak a nemzetközi kupaindulás felé; az MU gól nélkül maradt Sunderlandben

Angol labdarúgás
2026.05.09. 18:11

A futballszakírók Bruno Fernandest választották a PL-idény legjobbjának

Angol labdarúgás
2026.05.08. 20:18
Ezek is érdekelhetik