Van Persie a 94. percben mentett pontot az MU-nak a Chelsea ellen

2014.10.26. 16:55
Van Persie a meccs hajrájában tudott betalálni Thibaut Courtois kapujába (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó Premier League 9. fordulójának vasárnapi rangadóján 1–1-re végzett az Old Traffordon a Manchester United és a Chelsea. Utóbbi Didier Drogba góljával az 53. percben megszerezte a vezetést, és tartotta is azt a 94. percig, amikor Robin van Persie egy kipattanóból egyenlített.

A mérkőzés előtt dőlt el, hogy a hazaiaknál Radamel Falcao, míg a vendégeknél Diego Costa nem tudja vállalni a játékot. Természetesen a két remek csatár hiánya sem akadályozhatta meg a feleket, hogy remek iramban egymásnak essenek, de feltűnően sok hiba csúszott be mind a két oldalon, az első negyedórában eladott labda eladott labdát követett. Az MU-nál főleg Marcos Rojo játszott nagyon bizonytalanul, háromszor is komoly hibát követett el, nem rajta múlt, hogy egyikből sem kapott gólt csapata.

Az első komolyabb lehetőséget a 23. percben jegyezhettük fel, Adnan Januzaj kiugratása után Robin van Persie került ziccerbe, de nem tudta ellőni a labdát a kapujából remekül kilépő Thibaut Courtois mellett. A 36. percben érdekes események játszódtak le a hazaiak tizenhatosán belül, John Terry (aki ma játszotta a 430. PL-meccsét, ezzel megdöntve Frank Lampard chelsea-s rekordját) Rojo, míg Braniszlav Ivanovics Chris Smalling mellett zuhant a földre, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot. A félidő hajrájában még Didier Drogba előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a csatár lövését David De Gea lábbal hárította nagy bravúrral.

A szünetet követően a Chelsea került előnybe: az 52. percben De Gea ugyan nagy bravúrral hárította Hazard közeli lövését, egy perccel később azonban már a spanyol kapus is tehetetlen volt. Cesc Fabregas – akinek az első félidőben öt jó passza volt az ellenfél térfelén – bal oldali szögletét követően Didier Drogba fejelt hat méterről a rövid oldalnál Rafaelt megelőzve, és Van Persie ugyan beleért a labdába a gólvonalon, de ez is kevésnek bizonyult a mentéshez. Az elefántcsontparti csatár (aki 2012 márciusa után volt újra eredményes a PL-ben) találata volt a José Mourinho vezette csapatok 1000. bajnoki gólja. Még egy érdekesség: Fabregas a kilencedik bajnokiján a nyolcadik gólpasszát osztotta ki a londoniaknál, már most több asszisztnál jár, mint amennyit a csapattársai össze tudtak hozni a teljes tavalyi szezonban. 0–1

Már-már úgy tűnt, hogy a Chelsea meg is tartja az előnyét, de jött a 93. percben Ivanovics, aki buta módon összeszedte a második sárga lapját, és kiállították, jogosan. A baj nem is ez volt, hanem hogy a szerb szabálytalansága után befújt szabadrúgásból Van Persie kiegyenlített! Marouane Fellaini közeli fejesét Courtois nagy bravúrral fogta, ám a kipattanót a holland csatár hat méterről a kapu közepébe vágta, ezzel egy pontot megmentve együttesének. A hazaiak „csékája” a hetedik gólját lőtte a Chelsea-nek, de ez volt az első alkalom, amikor nem a Stamford Bridge-en talát be a „kékek” hálójába. 1–1