City-Arsenal: klasszikus eredmény, klassz mérkőzés

2013.12.14. 13:39
A hazai pályán nagyon kemény Manchester City erejét az Arsenal is megismerte (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban rendezték a szombat legnagyobb rangadóját: a hazai pályán elképesztő mutatóval büszkélkedő Manchester City hat gólt rúgott a háromig jutó Arsenalnak egy izgalmas, lelket melengetően magas színvonalú mérkőzésen.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Manchester City–Arsenal 6–3 (Agüero 14., Negredo 39., Fernandinho 50., 88., D. Silva 66., Y. Touré 96. – 11-esből, ill. Walcott 31., 63., Mertesacker 94.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Alaposan feladta a leckét a bajnoki címre törő Manchester City és a listavezető Arsenal találkozója a statisztikákban hívőknek, elvégre a hazai pályán legtöbb gólt rúgó és legkevesebbet kapó fogadta az idegenben legeredményesebb csatársorral és legkevesebbszer kapituláló védelemmel rendelkezőt – miközben a két csapat legutóbbi hat találkozója összesen hét találatot szült. Maradjunk annyiban, hogy ahol ennyi világklasszis csap össze egymással a pályán, bármi megtörténhet.

Hatalmas hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, és hamar meg is született a vezető találat: Samir Nasri szöglete és Martín Demichelis csúsztatása után Sergio Agüero lőtt kapásból a léc alá, parádés mozdulattal. 1–0!

Agüero ünnepli a gólját (Fotó: Reuters)

Akadt lehetőségük a londoniaknak is, de Jack Wilshere kecsegtető helyzetben talán élete legrosszabb lövésével jelentkezett, míg a másik kapu előtt Álvaro Negerdo rontott el két ziccert is. Nem úgy Theo Walcott, aki Mesut Özil passzát ugyan igen rosszul találta el, ám Demíchelis finoman belefejelt a labdába, amely – mivel a döbbent Costel Pantilimon nem mozdult – a bal alsóban kötött ki. 1–1!

A német karmester az első gólpasszát osztotta ki idegenben ebben az idényben.

Meghökkent kissé a City az egyenlítéstől, de a félidő végére felpörgött a világoskék gépezet, és Álvaro Negredo a harmadik ziccerét már nem rontotta el: Pablo Zabaleta előkészítését három lépésről a kapu közepébe vágta. 2–1!

Az első 45 perc végén Demíchelis megszerezhette volna a harmadik „gyakorlati kanadai pontját", de fejese elkerülte a jobb felső sarkot. Mármint az Arsenal kapujának jobb felső sarkát.

A fordulást követően csupa elméleti jó hírt kapott az Arsenal-had: Özil újabb gólpasszt adott (Fernandinhónak, 3–1), Olivier Giroud pedig mesterhármast szerzett, pontosabban három nagy ziccert hagyott ki pár perc leforgása alatt.

A születendő gyermekét a régi jó Bebeto-féle gólörömmel köszöntő The Walcott azonban nagyon élt, és ő is jelentkezett egy szép és pontos tekeréssel (3–2), de még mielőtt igazán fellelkesülhetek volna a londoniak, a lesérült Agüerót váltó Jesus Navas passzát David Silva öt méterről a léc alá vágta. 4–2: mind a hat, a kapu felületére tartó lövésből gól lett!

Láttunk a végére azért pár védést is a kapusoktól, a hazai fölényt pedig Fernadinho tette még mutatósabbá egy harcos labdaszerzés utáni okos pöccintéssel: 5–2!

És hol volt még a vége: előbb Per Mertesacker szépített egy klasszikus csukamozdulattal (5–3), majd Yaya Touré értékesítette higgadtan a James Milner által kiharcolt büntetőt (6–3).

Klasszikus eredmény, klasszis mérkőzés. A törvény ereje által kellene büntetni az ennél rosszabb meccseket...

1. Arsenal 16 11 2 3 33–17 +16 35
2. Manchester City 16 10 2 4 47–18 +29 32
3. Liverpool 15 9 3 3 34–18 +16 30
4. Chelsea 15 9 3 3 30–17 +13 30
5. Everton 15 7 7 1 23–14 +9 28
6. Tottenham 15 8 3 4 15–16 –1 27
7. Newcastle 15 8 2 5 20–21 –1 26
8. Southampton 15 6 5 4 19–14 +5 23