nemzetisport.hu 2013.12.14 13:39 Frissítve: 2015.03.05 02:29

City-Arsenal: klasszikus eredmény, klassz mérkőzés

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban rendezték a szombat legnagyobb rangadóját: a hazai pályán elképesztő mutatóval büszkélkedő Manchester City hat gólt rúgott a háromig jutó Arsenalnak egy izgalmas, lelket melengetően magas színvonalú mérkőzésen.

A hazai pályán nagyon kemény Manchester City erejét az Arsenal is megismerte (Fotó: Action Images)

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Manchester City–Arsenal 6–3 (Agüero 14., Negredo 39., Fernandinho 50., 88., D. Silva 66., Y. Touré 96. – 11-esből, ill. Walcott 31., 63., Mertesacker 94.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Alaposan feladta a leckét a bajnoki címre törő Manchester City és a listavezető Arsenal találkozója a statisztikákban hívőknek, elvégre a hazai pályán legtöbb gólt rúgó és legkevesebbet kapó fogadta az idegenben legeredményesebb csatársorral és legkevesebbszer kapituláló védelemmel rendelkezőt – miközben a két csapat legutóbbi hat találkozója összesen hét találatot szült. Maradjunk annyiban, hogy ahol ennyi világklasszis csap össze egymással a pályán, bármi megtörténhet.

Hatalmas hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, és hamar meg is született a vezető találat: Samir Nasri szöglete és Martín Demichelis csúsztatása után Sergio Agüero lőtt kapásból a léc alá, parádés mozdulattal. 1–0!

Agüero ünnepli a gólját (Fotó: Reuters)

Akadt lehetőségük a londoniaknak is, de Jack Wilshere kecsegtető helyzetben talán élete legrosszabb lövésével jelentkezett, míg a másik kapu előtt Álvaro Negerdo rontott el két ziccert is. Nem úgy Theo Walcott, aki Mesut Özil passzát ugyan igen rosszul találta el, ám Demíchelis finoman belefejelt a labdába, amely – mivel a döbbent Costel Pantilimon nem mozdult – a bal alsóban kötött ki. 1–1!

A német karmester az első gólpasszát osztotta ki idegenben ebben az idényben.

Meghökkent kissé a City az egyenlítéstől, de a félidő végére felpörgött a világoskék gépezet, és Álvaro Negredo a harmadik ziccerét már nem rontotta el: Pablo Zabaleta előkészítését három lépésről a kapu közepébe vágta. 2–1!

Az első 45 perc végén Demíchelis megszerezhette volna a harmadik „gyakorlati kanadai pontját", de fejese elkerülte a jobb felső sarkot. Mármint az Arsenal kapujának jobb felső sarkát.

A fordulást követően csupa elméleti jó hírt kapott az Arsenal-had: Özil újabb gólpasszt adott (Fernandinhónak, 3–1), Olivier Giroud pedig mesterhármast szerzett, pontosabban három nagy ziccert hagyott ki pár perc leforgása alatt.

A születendő gyermekét a régi jó Bebeto-féle gólörömmel köszöntő The Walcott azonban nagyon élt, és ő is jelentkezett egy szép és pontos tekeréssel (3–2), de még mielőtt igazán fellelkesülhetek volna a londoniak, a lesérült Agüerót váltó Jesus Navas passzát David Silva öt méterről a léc alá vágta. 4–2: mind a hat, a kapu felületére tartó lövésből gól lett!

Láttunk a végére azért pár védést is a kapusoktól, a hazai fölényt pedig Fernadinho tette még mutatósabbá egy harcos labdaszerzés utáni okos pöccintéssel: 5–2!

És hol volt még a vége: előbb Per Mertesacker szépített egy klasszikus csukamozdulattal (5–3), majd Yaya Touré értékesítette higgadtan a James Milner által kiharcolt büntetőt (6–3).

Klasszikus eredmény, klasszis mérkőzés. A törvény ereje által kellene büntetni az ennél rosszabb meccseket...

Angol labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Hiába gondolja a britek jelentős része: a Premier League üvegbúra alatt működik és érinthetetlen,a világ legjobb futballbajnokságára is hatással lesz, amikor az Egyesült Királyság elhagyja az Európai Uniót. Csak a mértékét nem tudni.

2019.03.14 09:15:54

Angol labdarúgás PÓR KÁROLY

A PL szigorú elvárásokhoz köti a támogatásait – íme, a sosem látott sikereket eredményező angol U-koncepció.

2019.03.10 14:36:25

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

A Manchester United sorozatban kilenc idegenbeli siker után talált legyőzőre.

2019.03.02 13:16:50

Ramsey szép góljára egy leshelyzet után befújt tizenegyesből felelt Kane, majd jött a dráma.

2019.02.28 23:08:02

Angol labdarúgás CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Amióta a labdarúgás egyéni sportág lett, a futballisták pontosan tudják, hogy hozzájuk hasonlóan az edző is csak egy a versenyzők közül.