Rekordbeállítás az MU-tól, Cazorla volt az Arsenal hőse

2013.02.23. 18:11
Rafael lövése után a labda útban a jobb felső irányába (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a Manchester United Rafael bombagóljával és a 999. felnőtt tétmérkőzését játszó Ryan Giggs hajrábeli találatával fektette két vállra idegenben a sereghajtó Queens Park Rangerst, az Arsenal pedig Santi Cazorla duplájával verte meg az Aston Villát.

A „vörös ördögök" a forduló előtt 12 ponttal vezettek a második helyezett Manchester City előtt, míg a QPR összesen 17 egységet begyűjtve állt az utolsó, 20. helyen. A két csapat egymás elleni párharcában a londoniak 1992. január elseje óta nem győztek, pontot is legutóbb 1996-ban szereztek a manchesteriek ellen. Alighanem az ilyen mérkőzésekre illik tökéletesen az „országos kettes" megjelölés.

A vendégek számára azért figyelmeztető jel lehetett, hogy a QPR ebben az idényben a Chelsea otthonában nyert, otthon pedig a Tottenham és a Manchester City ellen is döntetlent játszott – ráadásul egyik mérkőzésen sem kapott gólt –, igaz, cserébe a Liverpool által egy héttel később tönkrevert Swansea-tól kapott egy négyest.

A vendégek már a találkozó elején igyekeztek ráerőltetni akaratukat, és előbb Young beadása után Nani fejese kerülte el a kaput, majd Hernández bólintása után Júlio César paskolt a léc fölé.

Nem sokkal később ismét Chicharito került helyzetbe, de kissé hosszú volt neki a labda, ám a félidő derekához érve már semmi sem akadályozta meg a vendégek vezető gólját: egy jobb oldali beadást csak kiütni tudott Júlio César, az érkező Rafael pedig 18 méterről kipókhálózta a jobb felső sarkot (0–1).

Rafael gólja már a 12. volt, amelyet a manchesteri csapat védői szereztek ebben a bajnokságban. A „vörös ördögök" hátvédjeit a Chelsea és a Norwich hátsó emberei követik 8-8 találattal.

Tíz perccel a szünet előtt a brazil védő saját portája előtt serénykedett, egy hazai szöglet után mentett a gólvonalról, míg a hajrában Giggs szabadrúgása jelentett veszélyt.

A fordulást követően pedig Hill megmozdulása, csak nem a manchesteri kapura, hanem Rafael testi épségére, de még csak sárgát sem kapott a QPR játékosa. A 2. félidőre amúgy már nem futott ki Robin van Persie, mert még az első játékrész végén (41. perc) sérülés miatt le kellett cserélni.

A 64. percben Rémy cselezgetett és tüzelt 13 méterről balról, ám De Gea szögletre tudott menteni, majd a sarokrúgás után Samba fejelt 5 méterről a bal felső mellé.

Negyedórával a vége előtt Evra betört a 16-oson belülre, visszatett labdáját azonban az időközben becserélt, nem teljesen egészséges Wayne Rooney nem tudta a védőkön keresztül a kapuba juttatni. A 80. percben eldőlt a mérkőzés: Nani passzával Giggs kilépett a leshatárról, és kiszorított helyzetből a kapuba lőtt (0–2).

A 999. felnőtt tétmérkőzését játszó walesi szélső nem sokkal később duplázhatott volna, pörgetését azonban a léc hárította, így a manchesteriek végül 2–0-ra diadalmaskodtak. A„vörös ördögök” szezonbeli 27. bajnokijukon 22. győzelmüket aratták, ezzel beállították a Chelsea 2005–2006-os PL-rekordját – az első osztály rekordját a Tottenham tartja 23 sikerrel az első 27 mérkőzés alatt, még az 1960–1961-es idényből.

Az Arsenal nagy csatában nyert (Fotó: Action Images)

Az Arsenal számára sem indult rosszul a mérkőzés, hiszen már a hatodik percben megszerezte a vezetést az Aston Villa ellen, Cazorla első lövését még blokkolták a védők, a hozzá visszapattanó labdát azonban másodszor már a bal alsóba lőtte (1–0). Cazorla Henry óta az első Arsenal-játékos, aki első szezonjában legalább tíz gólig jut – a francia támadó 17-tel zárta az 1999–2000-es idényt –, és az ötödik spanyol játékos, aki egy szezonban legalább 10 gólt ér el az angol élvonalban.

Az Aston Villa Agbonlahor révén kétszer is veszélyeztetett, majd N'Zogbia nagy helyzeténél kellett nagyot hárítania Szczesnynek. Az Arsenal Giroud helyzeteivel került közel a kétgólos előnyhöz, ehelyett azonban a 67. percben egyenlített a vendégcsapat, Weimann 24 méteres lövése kötött ki a hazai kapuban (1–1).

Amikor már úgy tűnt, hogy pontokat veszít az Arsenal, a hajrában ismét jött Cazorla, és Monreal passza után megszerezte 11. bajnoki gólját (2–1).

A West Brom Lukaku duplájával megverte a Sunderlandet (2–1). A támadó 12. alkalommal kezdett a birminghami csapatban, és már kilenc találatnál jár ezeken az összecsapásokon, összességében pedig 12-nél, ennél többet csak Peter Odemwingie szerzett a WBA-ban egy PL-idényben – 15-öt, még a 2010–2011-ben.

Az Everton a 84. percig vezetett Osman találatával, végül azonban pont nélkül maradt Norwichban (1–2), a Wigan pedig az első félidő utolsó és a második játékrész első perceiben mutatott hatékony játékának köszönhetően nyert a Reading vendégeként (3–0).

PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Arsenal–Aston Villa 2–1
(Cazorla 6., 85., ill. Weimann 68.)
Norwich City–Everton 2–1 (K. Kamara 84., Holt 94., ill. Osman 55.)
Queens Park Rangers–Manchester United 0–2 (Rafael 23., Giggs 80.)
Reading–Wigan Athletic 0–3 (A. Koné 44., 45., Figueroa 48.)
West Bromwich Albion–Sunderland 2–1 (Lukaku 35. – 11-esből, 75., ill. Sessegnon 80.)

1. Manchester United 27 22 2 3 64–31 +33 68
2. Manchester City 26 15 8 3 48–24 +24 53
3. Chelsea 26 14 7 5 55–28 +27 49
4. Tottenham 26 14 6 6 44–30 +14 48
5. Arsenal 27 13 8 6 52–30 +22 47
6. Everton 27 10 12 5 41–34 +7 42
7. West Bromwich Albion 27 12 4 11 38–36 +2 40
8. Liverpool 27 10 9 8 49–34 +15 39