Kétgólos előnyt tékozolt el a Chelsea

2013.01.16. 22:48
A Chelsea játékosok sem hitték el, hogy kicsúszhat a kezük közül a győzelem (Fotó: Action Images)
A Chelsea 2–0-ra vezetett a szünetben hazai pályán a Southampton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésén, ám végül be kellett érnie a döntetlennel.
BA „KICSIVEL" GYORSABB VOLT
Fernando Torres a 25. mérkőzésén szerezte meg harmadik gólját a Chelsea mezében, Demba Bának erre mindössze négy találkozóra volt szüksége.

Ha a mérkőzést az eredetileg kisorsolt időpontban játsszák le, valószínűleg Fernando Torres rohamozta volna a Southampton kapuját. A Chelsea-nek azonban a FIFA klubvilágbajnokságon volt akkor jelenése, azóta pedig megszerezte Demba Bát, aki egymás után másodszor szorította ki a kezdőből spanyol csapattársát. A hazaiakat irányító Rafa Benítez vélhetően nem bánta meg, hogy őt jelölte csapatába, ugyanis a 25. percben egy jobb oldali beadás után a szenegáli csatár volt az, aki félfordulattal a bal alsó sarokba lőtt, igaz, egy védőn megpattant a labda. 1–0

Bő tíz perc múlva Steven Davis egyenlíthetett volna, de ígéretes helyzetben nem találta el a kaput.
Az első félidő hajrájában a remek formában lévő Frank Lampard többször is közel járt ahhoz, hogy megduplázza a Chelsea előnyét, ám ez végül Eden Hazard-nak sikerült. Újabb jobb oldali beadást követően a vendégek nem tudtak felszabadítani, és Ramires bár még a kapufát találta el, a kipattanó labdát a fiatal belga már okosan elrúgta Artur Boruc mellett a bal alsóba. 2–0

A Southampton azonban nem törődött bele a verségbe, és az 58. percben sikerült egygólosra csökkentenie hátrányát. Nathaniel Clyne adott be jobbról, a három perce pályán lévő Rickie Lambert pedig fejjel volt eredményes. A „szentek" 30 éves támadója tizedszer talált be a PL mostani szezonjában, amivel a legjobb angol góllövőnek számít. 2–1

Ennek a fele sem tréfa, gondolhatták a hazaiak, akik közül rövid időn belül Ba és Lampard is kihagyott egy nagy helyzetet. Ennek a 75. percben lett még nagyobb jelentősége, egy villámgyors kontratámadás után ugyanis egyenlített a Southampton, nem is akármilyen góllal. Luke Shaw robogott végig a bal oldalon, középre adott, a jobb oldalról érkező Jason Puncheon felpörgette magának a labdát, majd 15 méterről bezúdította a kapu jobb oldalába, Petr Cechnek esélye sem volt. 2–2

Ezután természetesen pályára került Fernando Torres is, de sem ő, sem a többi londoni játékos nem tudta újra bevenni Boruc kapuját, így a Southampton elvitt egy pontot a Stamford Bridge-ről.

1. Manchester United 22 18 1 3 56–29 +27 55
2. Manchester City 22 14 6 2 43–19 +24 48
3. Chelsea 22 12 6 4 45–21 +24 42
4. Tottenham 22 12 4 6 39–27 +12 40
5. Everton 22 9 10 3 35–26 +9 37
6. Arsenal 21 9 7 5 40–24 +16 34
7. West Bromwich Albion 22 10 3 9 31–30 +1 33
8. Liverpool 22 8 7 7 35–28 +7 31