A harapós „tigriseket” is legyőzte a Chelsea

2014.01.11. 13:40
James Chesteréknek nem sikerült lenyomniuk Oscart és a Chelsea-t (Fotó: Reuters)
Az angol Premier League 21. fordulójában a Chelsea a hazai pályán mindenkire veszélyes Hull City vendége volt, és a második félidőben Eden Hazard és Fernando Torres találatával elhozta a három pontot, lépéselőnybe kerülve ezzel a bajnoki címért folyó harcban vetélytársaival szemben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Hull City–Chelsea 0–2 (Hazard 56., F. Torres 87.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

A Premier League élcsapatai közül a Chelsea lépett pályára leghamarabb a hétvégén, és a Hull Cityhez látogatott, amely ugyan ebben az idényben a legkevesebb gólt kapta odahaza, ám a londoni „kékek” ellen hagyományosan pocsékul megy neki. Értelemszerűen a biztonságra helyezte a hangsúlyt Steve Bruce együttese, és főleg középtávoli lövésekkel veszélyeztetett, miközben a vendégek sok passzra épülő akciói rendre elhaltak a hazai tizenhatos előtt, egyetlen adódó lehetőségüket pedig elpuskázta Fernando Torres.

Ettől az egyetlen esettől eltekintve jól muzsikált az Alex Bruce (a menedzser fia!) vezette hazai védelem, a londoniak pedig tőlük szokatlan módon dekoncentráltan futballoztak; Ashley Cole és John Terry például majdnem összehozott egy gólt Yannick Sagbónak, de ő még Torresnél is rosszabbul célzott. Oscar sem remekelt, mert az ötös elől sem tudta bevenni az év talán eddigi legnagyobb védését bemutató Allan McGregor kapuját, aki a szünet előtt hárította David Luiz veszélyesen kanyarodó szabadrúgását is.

Az első félidő előtt tehát nem talált be a Chelsea idegenben, mint mostanában, de a másodikban hamar megszerezte a vezetést: Eden Hazard két szép csel után kilőtte a tizenhatos vonala elől a bal alsó sarkot. 0–1!

A hazai csapat nem tudott újítani, ezt követően a hajráig nem tudott veszélyes támadást vezetni, a londoniak pedig uralták a középpályát, de ők sem kerültek ziccerbe a jól záró és hősiesen blokkolgató Hull-védők miatt. Bruce egyik védője helyett beküldött egy támadót, ahogyan az ilyenkor lenni szokott, José Mourinho egyik karmestere helyére egy szűrőt vezényelt pályára, de ezen sem lepődtünk meg – azon sem, hogy a vége előtt nem sokkal a kitámadó házigazda ellen betalált a Chelsea, mégpedig Fernando Torres révén. 0–2!

Győzelmével a tabella élére ugrott a Chelsea, de ehhez lesz még egy-két szava a később játszó Arsenal, Manchester City kettősnek is – hozták a kötelezőt Mourinhóék, több szempontból is, most a riválisokon a sor.