Hangeland „duplájával" döntetlen a Fulham-MU-n

2010.08.22. 19:11
Hangeland jóvá tette hibáját
Az angol labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Manchester United a Fulhamhez látogatott. Sir Alex Ferguson legénysége Paul Scholes távoli lövésével szerzett vezetést az első félidőben, erre válaszolt a londoniaknál Simon Davies. A hajrában Brede Hangeland mindkét kapuba betalált, előbb a sajátját vette be egy szöglet után, majd jóvátéve hibáját, egy jól helyezett fejessel egalizált. A meccs krónikájához tartozik, hogy Nani tizenegyest hibázott a 87. percben.

Nem mindennapi gólfesztivált hozott eddig a forduló, a Chelsea, az Arsenal és a Newcastle is hat gólt rámolt be ellenfelének, így a vasárnap késő délután pályára lépő két csapatnak is fel volt adva a lecke, ha tartani akarta az átlagot.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók, a hazaiaknál továbbra is David Stockdale nevével kezdődött a névsor, mivel Mark Schwarzer hátsérülése még nem jött rendbe, míg Philippe Senderos, Andy Johnson és Diomansy Kamara még jó ideig nem állhat Mark Hughes rendelkezésére. Gera Zoltán csak a cserepadon kezdett.

Az MU-nál a maródi Rio Ferdinand helyét Johnny Evans foglalta el a védelem tengelyében, míg Wayne Rooney betegség miatt az utazó keretbe sem kerülhetett be, így Ferguson a Dimitar Berbatov-Javier Hernandez duóval kezdett elől.

Stockdale a 10. percben rögtön egy bravúrral kezdett a hazai kapuban, Berbatov félfordulatból leadott lövését védte a fiatal hálóőr. Egy perccel később már ő is tehetetlen volt, egy kis szöglet után Antonio Valencia vitte keresztbe a labdát, majd Berbatovhoz játszott be, aki lekészítette Scholesnak, a középpályás pedig távolról kilőtte a bal alsót. 0–1

Érdekesség, hogy ez volt Scholes 150. bajnoki találata az MU-ban, egyúttal az is biztossá vált, hogy sorozatban 17. Premier League-szezonjában is eredményes tudott lenni.

A hazaiakat nem fogta meg a bekapott gól, és ha nincsenek Edwin van der Sar védései, már a szünet előtt megszülethetett volna az egyenlítő találat. Az első félóra végén Dickson Etuhu ismételhetett közelről, de a holland kapus a földön ülve is hárítani tudott.

A folytatásban is látszódott, hogy a Manchester túlságosan magára húzza ellenfelét, amiből egyenesen következett az egyenlítő gól: Duff ment el a jobb oldalon, majd a keresztbe futó Zamorához játszott, centerezése pedig üresen találta Simon Daviest, aki nem hibázott, és a bal alsóba passzolt. 1–1

FERGUSON BÜNTETÉSRE SZÁMÍTHAT
 Az előzetes tervek szerint az MU skót menedzsere véget vetett volna bojkottjának, és szerződéses kötelezettségének eleget téve a BBC stábjának rendelkezésére állt volna a meccs után. Ferguson azonban most sem nyilatkozott, amit a ligában sajnálattal vettek tudomásul, és könnyen lehet, hogy ezért a szakvezető büntetésre számíthat.

Igazán a hajrában pörögtek fel az események: Brede Hangeland ugyanis mind a két kapuba betalált. Először egy jobb oldali szöglet után olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy az a saját kapujába pattant, majd jóvá téve hibáját, egy jól helyezett fejessel egalizált a 90. percben. 2–2

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 87. percben Nani büntetőt hibázott (Duff kezezése miatt járt a tizenegyes a vendégeknek). A hosszabbításra Gera is beállt, de az eredmény már nem változott.

A forduló holnap egy igazi rangadóval, a Manchester City–Liverpool mérkőzéssel zárul.

A TALÁLKOZÓ ÖSSZEFOGLALÓJA

PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Fulham–Manchester United 2–2 (S. Davies 57., Hangeland 90., ill. Scholes 11., Hangeland 84. - öngól)