Nemzetisport.hu 2010.02.05 09:23 Frissítve: 2015.01.13 02:43

Halálozás: elhunyt Gil Merrick, a 6:3-on és a 7:1-en védő angol kapus

Életének 88. évében elhunyt Gil Merrick, a Birmingham City klublegendája, aki az 1953-as Anglia–Magyarország (3:6), valamint az 1954-es Magyarország–Anglia (7:1) labdarúgó-mérkőzésen az angolok hálóját őrizte.

Merrick 1939 és 1960 között volt a Birmingham kapusa, és több mint 700 alkalommal védte a „kékek" hálóját, valamint 23-szor húzhatta magára a nemzeti mezt, utoljára 1954-ben, Uruguay ellen.

Visszavonulása után szakvezetőként dolgozott. Klubja tiszteletadásul 2009-ben róla nevezte el a St. Andrew's Stadion egyik lelátóját.

2019.02.10 16:30:46

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

A manchesteriek már a 25. percben négy góllal vezettek, valósággal eltiporták Sarri csapatát.

2019.02.08 12:03:10

Niort Carlos Téveze, az argentin Jamie Vardy Batistután nőtt fel, s nagyszerű példa volt a társainak.

2019.02.06 14:12:39

Angol labdarúgás OLÁH GÁBOR (SALFORD)

A zord időjárás vagy az időpontváltozás miatt David Beckham most nem volt jelen.

2019.02.03 17:24:03

A második félidőben lemosta a pályáról a házigazda City a londoniakat, akik sokat köszönhetnek a kapusuknak.