Gólzáporos döntetlennel nyitotta az évet a Chelsea

2011.01.02. 16:32
Ashley Young (felül) és John Terry is gólt szerzett, utóbbi csalódottabb lehet (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea hazai pályán játszott 3–3-as döntetlent egy igencsak fordulatos, hihetetlenül izgalmas mérkőzésen az Aston Villa ellen.

Nem várta jó előjelekkel az Aston Villa a Chelsea elleni találkozót, ugyanis egyrészt 11 hely választotta el a két csapatot a Premier League tabelláján, ráadásul az ünnepek alatt Gérard Houllier együttese mindkét mérkőzését elveszítette: 26-án hazai pályán a Tottenham, 28-án idegenben a Manchester City ellen maradt alul a Villa.

A Chelsea az Arsenaltól 3–1-es vereséget szenvedett, ám a Boltont sikerült otthon 1–0-ra legyőznie.

A mérkőzés első veszélyes megmozdulását mégis a birminghamiek játékosától, Ashley Youngtól láthattuk, akinek tekerését Petr Cech épphogy ki tudta ütni a jobb felső elől.

Ezt követően szabálytalanságok és a játékvezető döntései borzolták a kedélyeket; Sztilian Petrov úgy csúszott be Florent Maloudának, hogy azért akár rögtön piros lapot is adhatott volna a bíró.

A bolgár végül sárgával megúszta, egy perccel később viszont már büntető következett a Chelsea javára, amelyet épp az előbbi szabálytalanságot is elszenvedő Malouda harcolt ki – bár igencsak vitatható szituációban –, Frank Lampard pedig magabiztosan értékesítette. A középpályás ezzel a tizedik találatát szerezte a Villa ellen, nála csak az egyaránt 12 találatot jegyző Alan Shearer, Thierry Henry és Robbie Fowler ért el többet.

A vendégek azonban nem estek kétségbe a gól után: Richard Dunne a Stewart Downing passza utáni nagy helyzetét még kihagyta, de nem sokkal később már 1–1 állt az eredményjelzőn. Paulo Ferreira nem tudott felszabadítani, Michael Essien pedig igencsak elkésett becsúszásával, a játékvezető ezért tizenegyest ítélt, amelyet Ashley Young értékesített.

Az első félidő döntetlen állással ért véget, igaz, még az utolsó percekben is adódtak lehetőségek a vendégcsapat előtt a vezetés megszerzésére.

A második játékrész hatalmas Ferreira-hibával kezdődött, eladott labdája után azonban Downing nem tudta kihasználni ellenfele botlását. A 47. percben viszont már vezetett a Villa: Downingnak ezúttal az előkészítő szerepe jutott, beadását Emile Heskey fejelte a Chelsea kapujába. 1–2

A londoniak a félidő tizedik perce körül kezdtek éledezni, Heskey ajándéklabdáját azonban Ramires kapu mellé lőtte. A 63. percben Malouda pörgetett Lampard elé, akinek pattintott lövését Brad Friedel hatalmas bravúrral védte.

A következő nagy lehetőségnél fordított volt a szereposztás, ezúttal Lampard adott remek labdát Maloudának, viszont a Villa kapusa ezúttal is hárítani tudott.

Mindkét csapat remek lehetőségeket alakított ki, a vendégeknél Young meg is sérült az egyik próbálkozásánál, majd pedig óriási tumultusban a kékek nem találtak utat a Villa kapujába.

A 84. percben azonban már Friedel sem tudta megállítani a hazaiak rohamait: előbb bravúrral védett Salomon Kalou próbálkozásánál, de Didier Drogba lövésénél már ő és a három gólvonal közelében álló védő is tehetetlen volt, egyenlített a Chelsea. 2–2

John Terry aztán a 90. percben úgy tűnt, hogy a győzelmet is megszerezte. Friedel ekkor is hatalmasat hárított Kalou fejesénél, csakhogy a védő a kipattanót elemi erővel lőtte a kapuba. 3–2

Amikor kiderült, hogy a játékvezető öt percet hosszabbít, már sejteni lehetett, hogy még mindig nincs lefutva a mérkőzés, és erről Ciaran Clark gondoskodott is, amikor két perccel a Chelsea-gól után egyenlített. 3–3

CHELSEA–ASTON VILLA 3–3

1. Manchester United 19 11 8 41–18 +23  41
2. Manchester City 21 12 5 4 33–16 +17  41
3. Arsenal 20 12 3 5 42–22 +20  39
4. Tottenham 20 10 6 4 30–23 +7  36
5. Chelsea 20 10 5 5 36–18 +18  35
6. Sunderland 21 7 9 5 24–22 +2  30
7. Bolton 21 7 8 6 33–28 +5  29