Futács ismét betalált, és csapata legjobbja volt

2012.01.02. 18:14
Ahogy a Leicester, a Watford ellen<br />is betalált Futács Márkó (Fotó: Reuters - archív)
Futács Márkó ismét gólt szerzett: az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Portsmouth a magyar támadó találatával szerezte meg a vezetést a Watford ellen, végül 2–0-ra megnyerte a mérkőzést. Futács végigjátszotta az összecsapást, s csapata legjobbja volt.

Futács – aki csapata legutóbbi, Leicester elleni bajnokiján (1–1) is gólt szerzett – kezdőként lépett pályára, s a Portsmouth hivatalos honlapjának tudósítása szerint ismét remek formában futballozott, az első félidőben több hasznos megmozdulása is volt.

Az 54. percben Liam Lawrence végzett szögletet, röviden gurított David Norrishoz, akinek beadását Futács a hálóba fejelte. A 73. minutumban Lawrence is a hálóba talált fejjel, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot – a hazaiak hangosbemondója ezt nem vette észre, és diadalittasan könyvelte el a Pompey kétgólos előnyét.

A 82. percben Futáccsal szemben szabálytalankodott a legutóbbi nyolc mérkőzésén veretlen Watford kapusa, Scott Loach, a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel a vendégek játékosának, akik így tíz emberrel fejezték be a meccset. A 87. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát a Pompey: Erik Huseklepp beadását Hayden Mullins második próbálkozásra a hálóba juttatta, így 2–0-ra nyert a Portsmouth.

FUTÁCS: ÉLETEM
MECCSE KÖVETKEZIK
„Ahhoz, hogy valaki Angliában megragadjon, folyton magas szinten kell teljesíteni. Fontos volt ez a három bajnoki pont, kis levegőhöz jutottunk, de nincs megállás, hiszen vasárnap a Chelsea elleni FA-kupa-találkozón sem szeretnénk leszerepelni. A csapat számára ez jutalomjáték, nekem az életem meccse lesz!” – mondta Futács Márkó az összecsapás után.
A teljes nyilatkozatot itt olvashatja!

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Futács a 89. percben sárga lapot kapott, majd a 93. percben az oldalhálóba bombázott (a hangosbemondó itt már 3–0-t kürtölt világgá), majd egy perccel később telibe trafálta a keresztlécet – csapata legjobbja volt.

Priskin Tamás nyolc percet kapott a Gulácsi Pétert foglalkoztató Hull City otthonában 1–0-ra nyerő Derby Countyban, s a magyar válogatott csatár kölcsönszerződése a mérkőzés után le is járt, így visszakerül az Ipswichhez. Gulácsi térdsérülése miatt nem lépett pályára a találkozón.

A listavezető Southampton ismét kikapott, ezúttal a Brighton otthonában 3–0-ra, így a sereghajtó Coventryt 1–0-ra legyőző West Ham United – amelynek magyar kapusa, Kurucz Péter a harmadik ligás Rochdale-hez került kölcsönbe – beérte pontszámban.

Hét mérkőzés után ismét gólt szerzett (!) a Nottingham Forest, mégpedig mindjárt hármat, amivel le is győzte (3–1) az Ipswich Townt. A Blackpool és a Gyepes Gábort nem nevező Cardiff is könnyedén szerezte meg a három pontot.

Gróf Dávid, a harmadosztályú Walsall magyar kapusa a kispadról figyelhette társai 3–1-es Bury elleni vereségét.