Friedel és az Aston Villa megtréfálta a Liverpoolt

2009.08.24. 23:07
Az angol Premier League harmadik fordulójának utolsó meccsén hétfőn este a Liverpool hazai pályán 3-1-re kikapott az Aston Villától. A vendégek már a szünetben 2-0-ra vezettek, és a birminghamiek fegyelmezett játékának, no meg Brad Friedel kapus hatalmas bravúrjainak köszönhetően a második félidő végére is megőrizte kétgólos előnyét az Aston Villa.
Milner és Young ünnepli a vendégsikert

A Liverpool támadószellemben kezdte az Aston Villa elleni hazai bajnokiját, hiszen már a 10. percben megszerezhette volna a vezetést, ám egy nagy kavarodás után Steven Gerrard három lépésről is képtelen volt a kapuba találni.

Az akció a csapatkapitánytól indult, aki Fernando Torreshez passzolt, a spanyol tíz méterről éles szögből lőtt, de kísérletébe belelépett egy védő, így Joszi Benajun elé került a labda, de az izraeli lyukat rúgott, majd érkezett Gerrard, akinek a közvetlen közelről leadott lövése elakadt Brad Friedel kapus lábában.

A kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát. Hiába birtokolta többet a labdát a Liverpool, támadásaiban nem volt átütőerő, a 34. percben pedig vezetést szerzett az Aston villa.

Ashley Young ívelt be egy szabadrúgást a hazai kapu elé, a menteni igyekvő brazil Lucas azonban a saját kapujába fejelt. 0–1

A folytatásban Franando Torresnek volt egy veszélyes lövése, de ezt leszámítva a „vörösöknek" nem volt esélye az egyenlítésre, sőt az első félidő hosszabbításában az Aston Villa növelte előnyét: a rövid saroknál helyezkedő Curtis Davies jobb oldali szögletet követően csúsztatott a kapuba. 0–2

A bajnokságot egy vereséggel és egy győzelemmel kezdő Liverpool a várakozásoknak megfelelően a második játékrészben lendületet váltott, és már 90 másodperc elteltével szépíthetett volna, de Gerrard kísérletét bravúrral hárította a korábban a Liverpoolban is játszó Friedel.

Az 56. percben már Friedel is tehetetlen volt Dirk Kuyt közeli fejesénél, ám így sem született gól, mert a jobb oldali kapufa mentett az amerikai kapus helyett.

A 69. percben aztán ismét Gerrad próbálkozott, és bár távoli lökete meglepte Friedelt, az Aston Villa kapusa így is védeni tudott. A Liverpool csapatkapitánya a meccset követően alighanem rémálmaiban is Fridedelt látja majd, mert próbálkozott lábbal, fejjel, 20 méterről és három lépésről is, de képtelen volt túljárni a kapus eszén.

Ami viszont Gerrardnak nem sikerült, az Torresnek igen: az argentin Emiliano Insúa passzából hat méterről szépített a spanyol csatár a 72. percben. 1–2

Nem sokáig reménykedhettek viszont a hazaiak az egyenlítésben, mert a 75. percben Young gólra váltotta a Reo-Coker elleni szabálytalanság (Gerrard volt szabálytalan) után megítélt 11-est, és eldöntötte a mérkőzést. 1–3

A Liverpool 2007 decembere óta először kapott ki bajnokin hazai pályán. Az Aston Villa ezzel először győzött az új szezonban, a Liverpool pedig elszenvedte második vereségét.