FIFA: nyomásgyakorlás miatt megbüntették az Arsenalt

Chuba Akpom a PAOK mezében (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 40 ezer svájci frankos (13.2 millió forintos) bírságot rótt ki az Arsenalra, mert az angol klub szerződéskötések során más egyesületekre gyakorolt nyomást.
A FIFA fegyelmi bizottsága a január óta tartó vizsgálat során a rendelkezésére álló dokumentumokból megállapította, hogy az Arsenal Chuba Akpom és Joel Campbell eladása során olyan kitételt szabott a vevők – a görög PAOK, illetve az olasz Frosinone – számára, hogy a labdarúgók további értékesítése során nagyobb százalékra jogosult, ha brit klubnak adják el őket.
A szervezet hozzátette: amennyiben az Arsenal máskor is hasonló szabályszegést követ el, még szigorúbb szankcióra számíthat.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik


