Felkészülés: a Chelsea gólgálát rendezett az indonézek ellen

2013.07.25. 17:31
Eden Hazard egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Chelsea-parádéhoz (Fotó: Reuters – archív)
A Premier League rajtjára készülő Chelsea labdarúgócsapata Jakartában felkészülési mérkőzésen 8–1-es győzelmet aratott az indonéziai ligaválogatott ellen. A londoni csapat – a tiszta játékidőt figyelembe véve – bő háromnegyed óra alatt szerezte találatait.

A Chelsea már a meccs elejétől támadólag lépett fel jóval kisebb játékerőt képviselő riválisa ellen, és a 19. percben annak rendje és módja szerint meg is szerezte a vezetést.

Egy szögletet követően John Terrynek a „biztonság kedvéért” ketten léptek oda kőkeményen, így a játékvezető határozottan a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Eden Hazard állt, aki higgadtan a bal alsó sarokba passzolt. 0–1

Kisvártatva ismét beköszöntek a „kékek”. Hazard kavargatott a bal oldalon, középre emelt labdája Ryan Bertrand érintésével Ramires elé került, aki tíz méterről fordulásból a léc alá lőtt. 0–2

Két perccel később újfent zördült az indonéziai ligaválogatott hálója. Ramires próbálkozását ugyan még hárította a hazai kapus, a kipattanót azonban Demba Ba tizenegy méterről a jobb alsóba passzolta. 0–3

Szűk tíz perc alatt háromszor talált be a Chelsea, el is döntve a találkozó sorsát, vissza azonban nem vett a tempóból, és a félidő hosszabbításában tovább növelte az előnyét.

Bertrand szabadrúgása után Gary Cahill megcsúsztatta a labdát, amely így lett tökéletes Terrynek, ő pedig öt méterről az üres kapuba bólintott. 0–4

A második játékrészt ott folytatta a Chelsea, ahol az elsőt abbahagyta: gólokkal. Az 51. percben a jobb oldalon felfutó Braniszlav Ivanovics átadása után a 17 esztendős Bertrand Traoré tanárian tekert a jobb felsőbe. 0–5

José Mourinho egyébként a félidőben hét helyen változtatott csapatán, ezzel azonban „nem tudta megakadályozni” a gólfesztivál folytatódását.

Traoré gólját követően egy perccel Hazard bal oldali beadását Romelu Lukaku fejelte senkitől sem zavartatva a kapu bal oldalába. A portugál szakember vastapssal jutalmazta a találatot. 0–6

Az 56. percben a belga középcsatár immáron előkészítőként jeleskedett, a tizenhatos előterében Ramireshez passzolt, aki egy igazítás után 20 méterről a bal alsóba zúdított. 0–7

A 66. percben jött a következő: Lucas Piazón visszagurított labdája után Lukaku megduplázta góljainak a számát, kilenc méterről higgadtan a jobb alsó sarokba gurítva. 0–8

Három percre rá aztán jött a „hideg zuhany”, szépítettek az indonézek. Greg Nwokolo elfutott a jobb oldalon, bepasszolta középre a labdát, a visszazárni igyekvő Tomás Kalas pedig olyan szerencsétlenül ért bele, hogy az a saját kapujába pattant. 1–8

A kapott gól „megtörte” a Chelsea-t, a folytatásban már nem tudta bevenni a hazaiak kapuját, így a meccsre kilátogató szurkolóknak meg kellett elégedniük a 8–1-es végeredménnyel. A tiszta játékidőt figyelembe véve az angolok mintegy háromnegyed óra alatt szerezték góljaikat.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
INDONÉZIAI LIGAVÁLOGATOTT–CHELSEA (angol) 1–8 (0–4)
Jakarta

CHELSEA: Blackman (Schwarzer, a szünetben) – Wallace (Ivanovics, a szünetben), Cahill, Terry (Kalas, a szünetben), Bertrand (A. Cole, a szünetben) – Ramires (Feruz, 59.), Chalobah (Essien, a szünetben), Van Ginkel (McEachran, 59.) – Moses (Traoré, a szünetben), Ba (Lukaku, a szünetben), E. Hazard (Piazón, 59.)
Gólszerző: Kalas (69. – öngól), ill. E. Hazard (21. – 11-esből), Ramires (29., 57.), Ba (31.), Terry (45+1.), Traoré (51.), Lukaku (52., 66.)