FA-kupa: Rooney a 93. percben 11-esből döntött – kiszenvedték

2016.01.09. 20:32
Schweinsteiger (jobbra) csapata, a Manchester United nagy csatában jutott tovább (Fotó: AFP)
A Manchester United hazai pályán Wayne Rooney kései, tizenegyesből szerzett góljával győzte le 1–0-ra az FA-kupa 3. fordulójában a Sheffield Unitedet.

Az előző kilenc tétmeccséből csak a legutóbbit, a Swansea elleni bajnokit tudta megnyerni a Manchester United, és az utóbbi hetek szenvedése az FA-kupa 3. fordulójában, a harmadosztályú Sheffield United elleni hazai meccsen is folytatódott.

A manchesteriek természetesen fölényben játszottak, az utolsó tíz percre úgy fordultak, hogy a labdabirtoklás 70–30 százalék volt a javukra, a kapura lövésekben 7–1-re vezettek. Ennek ellenére nem volt kétosztálynyi különbség a két csapat között.

A Manchester United ugyanis tiszta ziccereket nemigen tudott kidolgozni, labdarúgói az utolsó passzokat elhibázták vagy közbelépett, -ugrott, -csúszott, -mászott valamelyik vendégjátékos.

A Sheffield United már-már kiharcolta, hogy odahaza második meccsen léphessen pályára, de ami az első félidőben elmaradt, a másodikban, a rendes játékidő hosszabbításában már nem…

Andre Marriner játékvezető az első félidőben nem adott tizenegyest a hazaiak javára, amikor Bastian Schweinsteigert elütötte a tizenhatoson belül az egyik hazai védő, ám a ráadás pillanataiban a Memphis Depayjal szembeni szabálytalanságot már lefújta. A tizenegyest Wayne Roney értékesítette, így a Manchester United 1–0-ra nyert, s továbbjutott.

A kötelező győzelem tehát megvan, de az biztos, ezzel a sikerrel sem hallgattatja el kritikusait az MU menedzsere, Louis van Gaal.

A korábbi mérkőzésekről itt olvashat!

ANGLIA, FA-KUPA
3. FORDULÓ
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Manchester United–Sheffield United (III.) 1–0
(Rooney 93. – 11-esből)
Watford–Newcastle United 1–0 (Deeney 44.)
West Bromwich Albion–Bristol City (II.) 2–2 (Berahino 67., J. Morrison 95., ill. Kodjia 74., Agard 84.)
West Ham United–Wolverhampton Wanderers (II.) 1–0 (Jelavic 84.)
Arsenal–Sunderland 3–1 (Campbell 26., Ramsey 72., Giroud 76., ill. Lens 17.)
Birmingham City (II.)–AFC Bournemouth 1–2 (M. Morrison 40., ill. Tomlin 44. – 11-esből, G. Murray 85.)
Everton–Dagenham & Redbridge (IV.) 2–0 (A. Koné 32., Mirallas 85. – 11-esből)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Romeu 55., ill. Ward 29., Zaha 68.)
Norwich City–Manchester City 0–3 (Agüero 16., Iheanacho 31., De Bruyne 78.)
Doncaster Rovers (III.)–Stoke City 1–2 (Tyson 25., ill. Crouch 15., Walters 57.)
Wycombe Wanderers (IV.)–Aston Villa 1–1
(Jacobson 50. – 11-esből, ill. Richards 22.)
PÉNTEKEN RENDEZTÉK
Exeter City (IV.)–Liverpool 2–2 (Nichols 9., Holmes 45+1., ill. Sinclair 12., Smith 73.)

VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
13.00: Oxford United (IV.)–Swansea City
15.00: Carlisle United (IV.)–Yeovil Town (IV.)
15.00: Chelsea–Scunthorpe United (III.) (Tv: Sport1)
17.00: Tottenham Hotspur–Leicester City (Tv: Sport1)
19.00: Cardiff City–Shrewsbury Town (III.)
A győztesek továbbjutottak, a döntetlennel záruló mérkőzéseket megismétlik fordított pályaválasztás mellett.