FA-kupa: fordított az Arsenal, Agüeróék könnyed sikere

2016.01.09. 18:21
Giroud állította be a 3–1-es végeredményt az Arsenal–Sunderland meccsen (Fotó: Action Images)
Az angol FA-kupa 3. fordulójában szombat délután nagy meglepetés nem született, az élvonalbeli csapatok közül a Manchester City és a címvédő Arsenal is sikert aratott, igaz, a londoniaknak 0–1-ről fordítaniuk kellett.

Az Arsenal két kulcsembere, Mesut Özil és Aaron Ramsey nélkül lépett pályára odahaza az ugyancsak élvonalbeli Sunderland ellen (Özilt a londoniak nem is nevezték a meccsre). A vendégek kezdtek jobban, Jermain Lens a 17. percben a tizenhatos előterében szerzett labdából 15 méterről a Sunderlandet juttatta előnyhöz.

Joel Campbell azonban nem sokkal később egy kontra végén egyenlített, majd a második félidőben a csereként beállt Ramsey Bellerín mesteri centerezését követően négy méterről már az Arsenalt juttatta vezetéshez. A 76. percben Olivier Giroud váltotta gólra Bellerín újabb remek keresztlabdáját, beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

Ugyancsak két élvonalbeli gárda találkozott Norwichban: a tartalékos hazaiak 3–0-s vereséget szenvedtek a Manchester Citytől, a vendégek góljait Sergio Agüero, Kelechi Iheanacho és a csereként beálló Kevin De Bruyne szerezte. Első osztályú csapatok meccsén győzött a Crystal Palace a Southampton vendégeként 2–1-re, a Watford otthon verte meg 1–0-ra a Newcastle-t.

Norwich–Manchester City 0–3

Az élvonalbeli csapatok közül az AFC Bournemouth (a Birmingham City ellen) és a Stoke City (a Doncaster otthonában) idegenben győzött alacsonyabb osztályú riválisával szemben, míg a West Ham United (a Wolverhampton ellen) és az Everton (a Dagenham & Redbridge ellen) hazai pályán jutott tovább. A West Bromwich Albion a 95. percben szerzett James Morrison góllal mentette döntetlenre otthon a másodosztályú Bristol City elleni találkozót, abban a párharcban második mérkőzés dönt majd.

A másodosztályú Nottingham Forest, az ugyancsak második vonalbeli Queens Park Rangers ellen győzött hazai környezetben 1–0-ra. A vendégeknél Tőzsér Dániel végigjátszotta a találkozót.

A kora délutáni meccsen az Aston Villa Micah Richards 11 méterről megeresztett, lapos lövésével ugyan megszerezte a vezetést a 22. percben a Wycombe Wanderers vendégeként, de a negyedosztályú csapat az 50. percben egyenlített: Joe Jacobson váltotta gólra a hazaiak javára megítélt büntetőt (az esetnél Ashley Westwood követett el szabálytalanságot Matt Bloomfielddel szemben).

Újabb gól nem született, így a negyedosztályú Wycombe kiharcolta a megismételt mérkőzést, amelyet a Premier League-ben sereghajtó Aston Villa otthonában rendeznek.

Meglepőbb eredmény még, hogy az ötödosztályú Eastleigh második meccsre késztette a másodosztályú Boltont, hiszen hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el.

ANGLIA, FA-KUPA
3. FORDULÓ
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Watford–Newcastle United 1–0 (Deeney 44.)
West Bromwich Albion–Bristol City (II.) 2–2 (Berahino 67., J. Morrison 95., ill. Kodjia 74., Agard 84.)
West Ham United–Wolverhampton Wanderers (II.) 1–0 (Jelavic 84.)
Arsenal–Sunderland 3–1 (Campbell 26., Ramsey 72., Giroud 76., ill. Lens 17.)
Birmingham City (II.)–AFC Bournemouth 1–2 (M. Morrison 40., ill. Tomlin 44. – 11-esből, G. Murray 85.)
Everton–Dagenham & Redbridge (IV.) 2–0 (A. Koné 32., Mirallas 85. – 11-esből)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Romeu 55., ill. Ward 29., Zaha 68.)
Norwich City–Manchester City 0–3 (Agüero 16., Iheanacho 31., De Bruyne 78.)
Doncaster Rovers (III.)–Stoke City 1–2 (Tyson 25., ill. Crouch 15., Walters 57.)
Northampton Town (IV.)–Milton Keynes Dons (II.) 2–2
18.30: Manchester United–Sheffield United (III.) (Tv: Sport2)

KORÁBBAN
Wycombe Wanderers (IV.)–Aston Villa 1–1
(Jacobson 50. – 11-esből, ill. Richards 22.)

PÉNTEKEN RENDEZTÉK
Exeter City (IV.)–Liverpool 2–2 (Nichols 9., Holmes 45+1., ill. Sinclair 12., Smith 73.)

VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
13.00: Oxford United (IV.)–Swansea City
15.00: Carlisle United (IV.)–Yeovil Town (IV.)
15.00: Chelsea–Scunthorpe United (III.) (Tv: Sport1)
17.00: Tottenham Hotspur–Leicester City (Tv: Sport1)
19.00: Cardiff City–Shrewsbury Town (III.)
A győztesek továbbjutottak, a döntetlennel záruló mérkőzéseket megismétlik fordított pályaválasztás mellett.