FA-kupa: nem sokkolta a világot a Newport County

2019.02.16. 20:27
Leroy Sané szerezte a manchesteriek első gólját (Fotó: AFP)
Az esélytelenek nyugalmával készült, és végül vállalható, 4–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályú Newport County a Manchester Citytől a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében.

A mérkőzés előtt Michael Flynn, a League Two 15. helyén álló csapat menedzsere úgy nyilatkozott, tisztában van az erőviszonyokkal, hogy a világ egyik legjobb csapata és edzője ellen nincs sok esély, de ha mégis csoda történne, az sokkolná a futballvilágot.

A Newport már azzal erőn felül teljesített, hogy eljutott az 5. fordulóig, ezzel beállította az eddigi rekordot: a csapat hetven éve, az 1948–1949-es FA-kupa-sorozatban jutott el a legjobb 16 közé, de ott hosszabbításban 3:2-re kikapott a Portsmouthtól.

A Manchester City a korábbi két mérkőzésén nem fukarkodott a gólokkal, a Rotherham Unitedet 7–0-ra, a Burnleyt 5–0-ra verte meg.

A Newport az 51. percig bírta hősiesen, akkor egy gyors kontra végén Leroy Sané volt eredményes 0–1.

A 75. percben Philip Foden növelte az előnyt, 15 méteres lövésében a hazaiak kapusa is benne volt 0–2.

A 88. percben váratlanul szépítettek a hazaiak, egy előrevágott labdára Padraig Amond rajtolt, aki a tétovázó védők közül kinyúlva 17 méterről átemelte a kint álló Ederson kapust 1–2.

Az öröm csak egy percig tartott, a középkezdés után Foden meglőtte második találatát (1–3).

A legvégén még Mahrez is betalált, a 94. percben éles szögből állította be a City 4–1-es győzelmét.

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Newport County (IV.)–Manchester City 1–4
(Amond 88., ill. Sané 51., Foden 75., 89., Mahrez 94.)

Korábban:
Brighton & Hove Albion–Derby County (II.) 2–1 (Knockaert 33., Loccadia 45+2., ill. A. Cole 81.)
AFC Wimbledon (III.)–Millwall (II.) 0–1 (M. Wallace 5.)