FA-kupa: hiába a 100 kilós gólja, Gerrard továbblőtte a Liverpoolt

2015.01.05. 22:55
A távozó Steven Gerrard búcsúzása előtt még továbblőtte a Liverpoolt (Fotó: Action Images)
A labdarúgó angol FA-kupa 3. fordulójában a Liverpool 2–1-re nyert a negyedosztályú Wimbledon otthonában, így bejutott a legjobb 32 közé, ahol a Bogdán Ádámot foglalkoztató Bolton lesz az együttes ellenfele.

Steven Gerrard eseménydús napokon van túl, a liverpooli legenda előbb bejelentette, hogy a szezon végén távozik a „vörösöktől”, majd arra is fény derült, hogy a Los Angeles Galaxyban folytatja pályafutását, most pedig duplájával eldöntötte az FA-kupa-párharcot.

A 34 éves középpályás a 12. percben Javi Manquillo jobb oldali beadása után stukkolt a jobb alsó sarokba, de a sokat rohamozó Wimbledon még a szünet előtt egyenlített, a szerény 100 kilós Adebayo Akinfenwa pofozott közelről kapuba egy lécről leperdülő labdát (1–1).

Valamivel több mint egy órányi játékot követően azonban ismét villant Gerrard, szabadrúgásból a jobb felsőbe tekert, továbblőve ezzel a hajrában ziccerek sokaságát elhibázó Liverpoolt (1–2). A Mersey-parti csapat Bogdán Ádám együttesét fogadja a 4. fordulóban.