Újabb MU-kudarc: iksz a negyedosztályú Cambridge otthonában

2015.01.23. 20:55
Ez a helyzet is kimaradt (Fotó: Action Images)
Az angol FA-kupa negyedik fordulójában az egyáltalán nem B-csapattal felálló Manchester United nem tudott nyerni a negyedosztályú Cambridge United otthonában. A találkozón nem esett gól, megismételt mérkőzés következik, az MU otthonában.

ANGOL FA-KUPA
4. FORDULÓ

Cambridge United–Manchester United 0–0
Cambridge
, Abbey Stadion, 9 000 néző. V: Foy
Cambridge: C. Dunn – Tait,Coulson, Nelson, G. Taylor – Champion, L. Hughes (Chadwick, 76.) – Donaldson, T. Elliot, McGeehan – Kaikai (Dunk, 53.). Menedzser: Richard Money
A kispadon: Norris (k.), I. Miller, Simpson, Ball és Bird
Manchester United: De Gea – Valencia, Ph. Jones, Rojo, Blind (Shaw, 86.) – Januzaj, Carrick, Fellaini (Herrera, 67.) – Di María – Wilson ( Van Persie, 67.), Falcao. Menedzser: Louis van Gaal
A kispadon:
Valdés (k.), McNair, Rafael és Fletcher

Óva intette övéit a mérkőzés előtt, hogy lebecsüljék a negyedosztályú Cambridge Unitedet, és szentenciáinak megfelelően a Manchester United holland menedzsere, Louis van Gaal egyáltalán nem C-csapatát küldte pályára az „egyetemisták" otthonában. A De Gea – Valencia, Ph. Jones, Rojo, Blind – Januzaj, Carrick, Fellaini – Di María – Wilson, Falcao gárda sem tolta le azonban a pályáról a sárga-feketéket, sőt, az első két helyzet a kiscsapat előtt adódott.

Középtávoli lövéseknél nem futotta többre az MU-nak, de ezek nem okoztak gondot a kapusnak, Ángel di María meg 18-ról szó szerint kirúgta a labdát a stadionból...

Az első félóra után áldhatták az MU-szurkolók a hazai védő, Josh Coulson nevét, aki először hárította véletlenül a gólvonalon csapattársa, Tom Elliott próbálkozását, majd két lépésről a léc fölé bólintott.

A pihenő után kezdett elfáradni a Cambridge, és egy órányi játék után láthattuk az első MU-helyzetet is, Falcao lövését védte azonban Dunn. Van Gaal az Ander Herrera, Robin van Persie kettőssel frissítette csapatát, és a holland csatár hamar ziccerbe is került, de hat méterről a léc fölé bombázott.

A legvégén Dunn kikapta a bal alsó sarok elől Di María kapáslövését – nem bírtak a „vörös ördögök" az „egyetemistákkal", megismételt mérkőzés következik az Old Traffordon.

Érdekes adat: De Geának nem kellett egyetlen lövést vagy fejest sem hárítania.

Az MU legutóbbi hat idegenbeli mérkőzésén már negyedszer ikszelt.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Mérkőzéslabda?

90. perc
Dunn balra vetődve kiüti a bal sarok elől Di María 17 méteres, ballábas kapáslövését! Falcao készített elő.

Három perc a ráadás.

87. perc
Falcao az égbe fejeli Di María bal oldali beadását. Szorongatott helyzetből.

86. perc Luke Shaw be, Blind le.

84. perc Davidson jobbos beadását kicsúsztatja fejjel a kapu elől Jones.

78. perc Herrera jobb oldali beadását az ötösről éppen csak elfejelik Van Persie elől a hátvédek.

Az egykori MU-játékos. 1999 és 2004 között játszott ott, közel félszáz mérkőzésen. Középpályásként.

76. perc Luke Chadwick be, Hughes le.

Di María indított remekül.

71. perc
Van Persie ballal az ötös bal sarka elől a léc fölé bombáz! MICSODA ZICCER!

Nem csoda: az MU-bekkek ebben az idényben összesen 1 gólt lőttek.

70. perc Phil Jones jobblábas, 16 méteres lövése egy fél ölnyivel elkerüli a bal felsőt.

69. perc Cameron McGeehan odarúg DM-nek, sárga.

67. perc
Wilsont Robin van Persie, Fellainit Ander Herrera váltja.

62. perc Mi maradt ki, micsoda védés!
Michael Carrick indítja Falcaót, aki egy szép levétel után jobbal 14-ről a jobb alsóba lőne, de Dunn lábán felperdül a labda, és a kapu mögött köt ki.

60. perc Elliot és Antonio Valencia összekapaszkodik az ötös bal sarka előtt, De Gea kapuja előtt, ám ilyesmiért nem jár 11-es.

53. perc Harrison Dunk be, Kaikai le.

47. perc Januzaj lő ballal 12-ről, balról, Dunn lehajol a labdáért. És meg is fogja azt.

Az MU utolsó hat meccsén eredménytelen volt az első félidőben.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A két csapat csak egyszer találkozott korábban: 1991-ben, a Ligakupában. Az első körben az akkor 17 éves Ryan Giggs, Steve Bruce és Brian McClair szerezte a gólokat, a visszavágón Dion Dublin és McClair volt eredményes. Dublint el vitte az MU hamarosan.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Rojo bal oldali beadása Dunn ölében landol.

44. perc
Di María szabadrúgása 23-ról, kissé jobbról: a ballábas lövés elkerüli a bal felsőt, jó egy méternyivel.

40. perc
Di María lövése megpattan egy védőn, így lesz a labda Dunn-csemege.

34. perc
Di María lő 22-ről ballal, Dunn üggyel-bajjal, de fogja a labdát a jobb sarok előtt.

31. perc HIHETETLEN!
Elliot ötméteres fejesét a gólvonalon csapattársa, Josh Coulson hárítja, akihez visszakerül a labda, de két lépésről a léc fölé fejel!

Az MU legutóbbi 40 alsóbb osztályú ellenfelével vívott FA-kupa-meccséből csak 1-szer kapott ki, hat iksz mellett.

26. perc Marouane Fellaini
kap sárgát Kaikai ellökéséért.

23. perc
Di María 18-ról kirúgja a stadionból a labdát, de szó szerint tessék érteni ezt.

22. perc
Januzaj 16 méteres gurítására könnyedén leér a jobb alsó elé Dunn.

20. perc
Jones majdnem ad egy gólpasszt Donaldsonnak, de aztán javít.

16. perc Ángel di María passzol jobbra Falcaónak, aki 13-ról lő, Greg Taylor azonban blokkolja.

Az MU legutóbbi 12 idegenbeli FA-kupa-meccsén 10-szer legalább kétszer betalált.

13. perc Hopp! Liam Hughes lő ballal kapásból a bal alsó mellé 11-ről, egy jobb oldali beadást követően.

10. perc Blind és Januzaj akciózik, előbbi lő végül 12-ről, erősen szélről, Chris Dunn kapus véd a rövid sarok előtt, lábbal.

8. perc Kaikai szólózik, Phil Jones szereli a 16-oson belül.

7. perc
Helyzet! Elliot lefejeli az ötös bal sarkán egy hosszú Donaldson-szabadrúgás után Marouane Fellainit, de a bal sarok mellé bólint!

Sokat fejlődött a spanyol Angliában a kijöveteleket tekintve.

5. perc Marcos Rojo szereli az ötösön Sullay Kaikait, szöglet. Donaldson beadja, a tömeg tetejéről éppen csak el tudja paskolni a labdát David de Gea.

4. perc
Adnan Januzaj a balon nem éri el Daley Blind passzát, előtte Ryan Donaldson húzza meg a jobb szélt, de elfogy alóla a pálya.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga-feketében, a vendégek tiszta fehérben.

A Cambridge nagyon egyszerűen futballozik, hosszú labdákkal operál, és öt-hat 190 centiméternél magasabb játékosuk van. Nem lesz egyszerű védekezni ellenük, erre fel kellett készülnünk. Nem egyszerű megverni a Cambridge Unitedet" – tört ki a kincstári óvatosság Louis van Gaalból a mérkőzés előtt.