FA-kupa: a Tottenham nem bírt a 4. ligás ellenfelével!

2018.01.27. 20:23
A vártnál sokkal nehezebben alakult a meccs a Tottenham számára (Fotó: AFP)
A labdarúgó FA-kupa 4. fordulójában a Tottenham óriási meglepetésre csak 1–1-es döntetlenre volt képes a negyedosztályú Newport otthonában.

A Szon Hung Mint és Dele Allit is csak a kispadra nevező, Harry Kane-nel kezdő Tottenham számára nem alakult fényesen az első félidő, hiszen hiába birtokolta 63 százalékban a labdát, a hazaiak próbálkoztak többször (7–5), csak ők találták el a kaput (3–0), és a vezetést is ők szerezték meg: a 38. percben Robbie Willmott jobb oldali beadása után Padraig Amond fejelt Michel Vorm kapujának jobb alsó sarkába (1–0).

A Newport vezető gólja

A második félidőre már Szon Hung Min is érkezett, de hiába borult fel gyakorlatilag a pálya, a kaput egyszerűen nem tudta eltalálni a vendégcsapat.

A játékrész derekán Dele Allit is bevitte Llorente helyére Pochettino, a két csere összjátéka után a 67. percben meglett a londoniak első kaput eltaláló próbálkozása is – gól nélkül.

Ez a csere már lényegesen nagyobb hatással volt a meccsre – persze az is lehet, hogy már fáradt a házigazda –, de a jég csak a 82. percben tört meg: bal oldali szöglet után Szon Hung Min sarkazta középre a labdát, s Harry Kane egy lépésről nem hibázott (1–1).

Kane egyenlítése

Újabb gól már a nagy nyomás ellenére sem esett, úgyhogy a Tottenham óriási meglepetésre újrázásra kényszerül!

Wigan Athletic (III.)–West Ham United 2–0
A döntetlennel végződő meccseken fordított pályaválasztással megismételt találkozóra kerül sor. A győztesek bejutottak a nyolcaddöntőbe.