FA-kupa: a Manchester City jutott elsőként az elődöntőbe

2017.03.11. 15:09
David Silva vezérletével nyert a Manchester City (Fotó: AFP)
A Manchester City jutott elsőként a négy közé az angol labdarúgó FA-kupában, mivel a negyeddöntőben 2–0-ra legyőzte idegenben a Middlesbrough-t.

Parádésan kezdte a meccset a vendégcsapat, hiszen rögtön a 3. percben megszerezte a vezetést, David Silva vágta be közelről a labdát (0–1).

A spanyol futballista az FA-kupában a legutóbbi öt meccsén három gólpassz mellett ezzel már a második gólját jegyezte.

A fordulást követően duplázhatott volna, de közelről a léc fölé lőtt, majd a manchesteri tűzijáték legveszélyesebb lehetőségeként Agüero találta el a kapufát.

A rengeteg helyzet a 67. percben érett góllá, baloldali Sané-beadás után Agüero közelről már nem rontott (0–2).

Az argentin az idei negyedik gólját szerezte a sorozatban.

A meccsen a City kétszer is a gólvonalról mentett, a Boro így hiába próbálkozott, gólt nem szerzett, ennek következtében pedig a manchesteriek jutottak a négy közé.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 (Walcott 45+1., Giroud 53., Waterfall 57. – öngól, A. Sánchez 72., A. Ramsey 75.)
Middlesbrough–Manchester City 0–2