FA-kupa: 45 percig bírta az Arsenal nyomását a Lincoln

2017.03.11. 20:26
Theo Walcott törte fel a Lincoln védelmét (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjében az Arsenal hazai pályán 5–0-ra legyőzte az ötödosztályú Lincolnt, így a Manchester Cityhez hasonlóan bejutott a legjobb négy közé.

Az ötödik ligás csapat egészen az első félidő ráadásáig tartotta magát, akkor azonban az „ágyúsok” Walcott okos, bal alsóba helyezett lövésével megszerezték a vezetést (1–0).

A második játékrészre pedig teljesen elkészült erejével a vendégcsapat, gyönyörű rövid passzos játék végén Giroud növelte a hazai előnyt, majd a menteni igyekvő Waterfall talált a saját kapujába (öngól, 3–0).

Kis lélegzetvételnyi szünet után újabb gólokat szerzett az Arsenal, Alexis Sánchez előbb a kapu bal oldalába tekert távolról, majd passza után Ramsey növelte a különbséget (5–0).

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 (Walcott 45+1., Giroud 53., Waterfall 57. – öngól, A. Sánchez 72., A. Ramsey 75.)