FA-kupa: a Man. City a Burnleyt is alaposan megszórta

2019.01.26. 18:04
Kevin De Bruyne csapata a legutóbbi hat meccsét 28–0-s gólkülönbséggel nyerte meg (Fotó: AFP)
A Manchester City bejutott a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, mivel a 16 közé jutásért vívott párharcban 5–0-ra kiütötte a szintén élvonalbeli Burnleyt.

A vendégek az első félidő derekáig tartották magukat, akkor azonban Danilo indításával Gabriel Jesus kilépett, majd becselezte magát az ötösig, mielőtt a kapuba lőtt (1–0).

Ez idén már a nyolcadik gólja volt a brazilnak, a második legjobb PL-játékos Fernando Llorente (Tottenham), négy találattal!

Az 52. percben növelte előnyét a házigazda, Kevin De Bruyne passza után Bernardo Silva vállalkozott lövésre, Nick Pope pedig csak beleérni tudott a labdába (2–0).

Bő egyórányi játék után De Bruyne tett pontot a továbbjutás kérdésére, egy kirúgást követően végigvitt támadás végén 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3–0).

A belga klasszis az előző idény kezdete óta a 10. gólját szerezte a tizenhatoson kívülről, ezzel minden más PL-futballistát lepipál.

A 73. percben kiütésessé vált a siker: De Bruyne kapott nagyszerű passzt a büntetőterületen belül, levitte a labdát az alapvonalig, centerezése pedig Kevin Longról a saját kapujába került (4–0).

A kegyelemdöfést Sergio Agüero büntetője adta meg, a Ligakupa döntőjébe 10–0-s összesítéssel bejutó Manchester City az FA-kupában így 5–0-vel ment tovább. A gárda ezzel sorozatban a nyolcadik meccsét nyerte meg, a legutóbbi haton pedig gólt sem kapott, miközben hét (!), kilenc(!), három, három, egy, illetve most öt gólt szerzett...

A harmadosztályú Shrewsbury Town közel állt a nagy bravúrhoz, hiszen a 75. percben még két góllal vezetett az élvonalbeli Wolverhampton ellen, de a PL-csapat a 93. percben ismétlésre mentette a párharcot (2–2).

ANGOL FA-KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Accrington Stanley (III.)–Derby County (II.) 0–1 (Waghorn 78.)
Swansea City (II.)–Gillingham (III.) 41 (McBurnie 10., 33., Celina 73., McKay 84., ill. Rees 51.)
Shrewsbury Town (III.)–Wolverhampton Wanderers 22 (Docherty 47., Waterfall 71., ill. Jiménez 75., Doherty 93.)
Brighton & Hove Albion–West Bromwich Albion (II.) 0–0
Doncaster Rovers (III.)–Oldham Athletic (IV.) 21 (Whiteman 69., 90. – a másodikat 11-esből, ill. Clarke 85.)
Middlesbrough (II.)–Newport County (IV.) 1–1 (D. Ayala 51., ill. Dolan 94.)
Manchester City–Burnley 5–0 (Gabriel Jesus 23., Bernardo Silva 52., De Bruyne 61., K. Long 72. – öngól, Agüero 85. – 11-esből)
Portsmouth (III.)–Queens Park Rangers (II.) 1–1 (L. Brown 63., ill. Wells 74.)
Newcastle United–Watford 0–2 (Gray 62., Success 90.)
Millwall (II.)–Everton 3–2 (Gregory 45+2., Cooper 75., Wallace 94., ill. Richarlison 43., Cenk Tosun 72.)
20.45:AFC Wimbledon (III.)–West Ham United
A győztesek továbbjutottak, a döntetlennel záruló párharcokban ellentétes pályaválasztással megismételt mérkőzésekre kerül sor.