Az Everton az MU legyőzésével tovább tapad az Arsenalra

2014.04.20. 17:05
Mirallas is betalált az MU-nak (Fotó: Action Images)
Az Everton 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Manchester Unitedet, így továbbra is csak egyetlen pont a hátránya a negyedik helyezett Arsenallal szemben. A liverpooliak Leighton Baines büntetőjével kerültek előnybe, majd Kevin Mirallas állította be a végeredményt az első félidő végén. A manchesteriek zsinórban a hatodik idegenbeli bajnoki mérkőzésükön már nem tudták megóvni a veretlenségüket. Ráadásul az is eldőlt matematikailag, hogy David Moyes együttese nem lesz ott jövőre a Bajnokok Ligájában.

Az Arsenal győzelme után az Everton győzelmi kényszerbe került, de nem esett neki a Manchester Unitednek a mérkőzés elején. Később azonban egyre inkább a liverpooliak akarata érvényesült, a 27. percben pedig büntetőhöz jutottak, Romelu Lukaku lövését követően Phil Jones kezén változtatott irányt a labda. A tizenegyest Leighton Baines végezte el magabiztosan, a kapu közepébe küldve a labdát laposan. 1–0

A vendégek a gól után tempót váltottak, de az Everton tizenhatosa előtt rendre elakadtak, nem tudtak helyzetbe kerülni. Sőt gyors kontra végén újabb gólt kaptak. Seamus Coleman indítása után Kevin Mirallas lőtte ki három méterről a jobb alsó sarkot, a találat előtt Alexander Büttner csúnyán beragadt, így szó sem lehetett lesről. 2–0

A szünet után sem változott meg jelentősen a játék képe, az MU támadott, de teljesen veszélytelenül, míg az Everton kontráiban mindig benne volt a gólszerzés veszélye. David Moyes még kockáztatott is azzal, hogy Jonny Evans helyére Javier Hernándezt cserélte be, de ez a húzás sem lendített sokat a „vörös ördögök" támadójátékán.

A találkozó hajrájában is csak annyi volt a változás, hogy az MU egyre jobban kitámadt, így az Everton többet kontrázhatott. Azért a vendégeknek volt esélyük a gólszerzésre, de Wayne Rooney a 87. percben hét méterről nem tudott gólt szerezni, Tim Howard óriási bravúrral hárított.

Az Everton továbbra is tapad az Arsenalra (nem mellékesen 44 év után oda-vissza legyőzte a „vörös ördögöket" a bajnokságban), míg a manchesteriek a vereségükkel már matematikailag is búcsút inthetnek a BL-nek.