Community Shield: Bravo bravúrjai után tizenegyesekkel nyert a City

T. I.T. I.
2019.08.04. 18:11
Sterling góljával vezetett a Manchester City (Fotó: AFP)
Hiába volt a hajrában több ziccere is a Liverpoolnak, tizenegyesekkel a Manchester City győzött az idény első angliai tétmérkőzésén. Pep Guardiola csapata ezzel megvédte címét és egymás után másodszor emelheti magasba a Community Shieldet.

Csupán hetedszer fordult elő az angol Szuperkupa történetében, hogy egy duplázó és a bajnoki második helyezett mérkőzzön meg egymással, legutóbb a Manchester United (2010, Chelsea) volt képes arra, amire most a Liverpool készült, hogy borsot törjön a bajnoki címvédő orra alá, rögvest az idény első tétmérkőzésén…

A Manchester City kezdett jobban és a 12. percben – ha némileg szerencsés körülmények között, de – meg is szerezte a vezetést Guardiola együttese. A David Silva által, félig-meddig a társaknak háttal állva tovább kotort labdát Raheem Sterling elé, aki öt méterről, ha nem is túl nagy erővel de Alisson (és a gólvonal) mögé tudta továbbítani azt. 0–1

Hiába került lépéshátrányba a Liverpool, a folytatásban is inkább a City akarata érvényesült a pályán, ez a helyzetek számában és minőségében is ellenfele fölé nőtt az első félidőben.

A fordulás után Sterling dönthette volna el a mérkőzés sorsát, de a 49. percben ajtó-ablak helyzetben a kapufát találta el. A lécekkel a bajnoki ezüstérmes, ám Bajnokok Ligája-győztes Pool sem maradt adós. Sőt, az 57., majd az 58. percben is összehozott egyet. Előbb Virgil van Dijk akrobatikus mozdulata után pattant a keresztlécre, majd a gólvonalra és onnan kifelé a labda; a második alkalommal Mohamed Szalah lapos lövését hatástalanította a bal oldali kapufa.

A 77. percben a csereként beálló Joel Matip tudott Claudio Bravo kapujába bólintani. 1–1

A ráadás pillanataiban Szalah szerezhette volna meg a győztes találatot a Liverpoolnak, ám Kyle Walker óriási mentéssel – szó szerint – tizenegyesekre mentette a mérkőzést.

A tizenegyeseknél a második párban érkező Georginio Wijnaldum hibázott elsőként (és mint később kiderült egyedüliként), amit Alisson nem tudott már korrigálni. 4–5

A City 2018 után ismét – története során hatodszor – megnyerte az angol Szuperkupát.