Chicharito volt a United nyerő embere

2011.02.26. 17:55
Javier Hernández kétszer zörgette meg a Wigan hálóját (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában a Manchester United Javier Hernández duplájával, valamint Wayne Rooney és Fábio találatával 4–0-ra nyert a Wigan otthonában. A játéknap többi mérkőzésen az Aston Villa, az Everton és a Wolverhampton is győzött, a Newcastle hazai pályán ikszelt.

WIGAN–MANCHESTER UNITED

A két csapat eddigi tizenkét egymás elleni összecsapásán egyaránt Manchester-győzelem született. Hogy ezúttal se legyen ez másképp, arról elsősorban Javier Hernández gondoskodott, aki már a 17. percben vezetéshez juttatta a vendégeket. Wayne Rooney Nanit indította a bal oldalon, a portugál centerezésére, pedig a „vörös ördögök" mexikói támadója érkezett a legjobb ütemben. (Chicharito az őszi mérkőzésen is eredményes volt, akkor csereként beállva, a 77. percben zörgette meg a hálót.) 0–1

Bár a vendégek viszonylag korán megszerezték a vezetést, az első húsz perc több veszélyes Wigan lehetőséget is magában rejtett Chicharito találatán kívül. Előbb Victor Moses lőtte mellbe a United veterán holland kapusát közelről, majd egy szép akciót követően James McCarthy lövésénél mutatott be bravúrt Van der Sar.

Az első félidőben Nani kapufát eltaláló bombáján kívül nem sok említésre méltó esemény történt, így a szünetben 1–0-s Manchester-vezetéssel fordultak a csapatok.

Jó iramot és sok helyzetet hozott a második játékrész első része: a hazaiak részéről Moses próbálta zavart kelteni a United védelmében, míg a túloldalon Nani előbb balról, majd jobbról is tisztán lőhetett kapura körülbelül tíz méterről. A portugál legígéretesebb próbálkozása a 60. percben esett meg, ám Ali al-Habsi hárítani tudott, akárcsak a kipattanót követő Darren Fletcher-lövésnél.

A 66. percben ugyan a csereként beálló Franco Di Santo gólra váltotta Hugo Rodallega átadását, az asszisztens jelzésére a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot...

Javier Hernández valószínűleg megkedveli a Wigan csapatát, hisz a 75. percben már másodszor volt eredményes: Rooney kiváló ütemben ugratta ki a fiatal mexikóit középen, aki higgadtan a bal alsóba gurított al-Habsi mellett. 0–2

A hajrában még kétszer mattolta a Wigan védelmét a vendégcsapat: előbb Dimitar Berbatov passzolt a középen érkező Rooneyhoz, majd Fábio is eredményes volt, így a végeredmény 0–4 lett. Sir Alex Ferguson együttese továbbra is őrzi négypontos előnyét a második Arsenallal szemben.

WIGAN–MANCHESTER UNITED 0–4

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A tizedik helyezett Everton a nyolcadik Sunderlandet fogadta, Jermaine Beckford megpattanó lövésével már a nyolcadik percben vezettek a hazaiak. A 27 esztendős támadó tovább növelte csapata előnyét az első félidőben, amikor Mikel Arteta remek megmozdulását és passzát követően passzolt a Sunderland hálójába, beállítva a 2–0-s végeredményt.

A Kádár Tamást sérülése miatt továbbra is nélkülöző Newcastle is hamar vezetést szerzett a Bolton ellen. A gólszerző Kevin Nolan volt, aki korábbi csapata ellen volt eredményes fejjel. Néhány perccel a szünet előtt a Chelsea-től kölcsönbe érkező Daniel Sturridge egalizált, aki negyedik meccsén már a negyedik gólját szerezte a Bolton mezében. A második negyvenöt percben nem született gól, a játéknap egyetlen döntetlenje így ezen a mérkőzésen született.

A sereghajtó Wolverhampton szurkolói már a második percben gólnak örülhettek, midőn Matthew Jarvis precíz lövésével megszerezte a vezetést csapatának. A 44. perctől DJ Campbell kiállítása miatt emberhátrányban játszó Blackpool ellen később Jamie O'Hara és Sylvan Ebans-Blake is betalált (utóbbi kétszer) – a szezonbeli nyolcadik győzelmét ünnepelhette az immár 17. helyezett Wolverhampton.

Hiába uralta a játék szinte minden elemét a hazai környezetben pályára lépő Aston Villa a Blackburn ellen, az első félidőben kialakított négy kapura lövésből egyik sem talált utat Paul Robinson hálójába.

Nem volt már ekkora szerencséje a vendégeknek a folytatásban, hisz a Villa szűk húsz perc alatt hármat rámolt be ellenfele kapujába. Ivan Klasnic ugyan szépíteni tudott, de Ashley Young második találatával kialakította a 4–1-es végeredményt.

1. Manchester United 27 17 9 1 61–25 +36 60
2. Arsenal 27 17 5 5 57–27 +30 56
3. Manchester City 27 14 7 6 43–24 +19 49
4. Tottenham 27 13 8 6 38–31 +7 47
5. Chelsea 26 13 6 7 46–22 +24 45
6. Liverpool 27 11 6 10 35–32 +3 39
7. Bolton 28 9 10 9 39–38 +1 37
8. Sunderland 28 9 10 9 33–35 –2 37