Eto’óra nem volt ellenszere a Manchester Unitednek

2014.01.19. 16:57
Az első gól: Eto’o lövése a hálóba tart, De Gea nem ér oda (Fotó: Reuters)
A Premier League 22. fordulójának záró mérkőzésén a Chelsea Samuel Eto’o mesterhármasának köszönhetően magabiztosan verte meg odahaza a Manchester Unitedet. A vendégektől a hajrára fordulva Javier Hernández szépített,  Nemanja Vidicset kiállították a végére.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Chelsea–Manchester United 3–1 (Eto'o 17., 45., 49., ill. J. Hernández 78.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mint tudjuk, a pénz nem mindig és nem mindenhol értékmérő, de az sokat elmond a Manchester United mostani idényéről, hogy csak az elmúlt négy hétben 303 millió euróval csökkent a klub tőzsdei értéke, és a fogadóirodák némelyike a Chelsea otthonában aratott győzelmére ötszörös pénzt ígért. Pedig a „vörös ördögök” egyre jobbak, idegenben mindenképpen, elvégre távol otthonuktól hét mérkőzés óta veretlenül (ezeken a találkozókon ráadásul ötször győztek is) érkeztek Londonba. Az első tíz percben a Robin van Persie, Wayne Rooney, Marouane Fellaini trió távollétében is fölényben voltak, sőt tulajdonképpen az egész első félidőt uralták, helyzeteket alakítottak ki, veszélyes támadásokat vezettek – csak éppen közben két gólt szerzett a Chelsea.

Nevezetesen Samuel Eto’o, aki először a 16-os jobb sarkától tekert a túlsó felsőbe Michael Carrick jobb lábának segítségével (1–0), majd Gary Cahill passzát vágta közelről a kapuba (2–0), szintén hatalmas védelmi hibát büntetve.

Eto’o pusztító hatékonysággal tevékenykedett, fénykorát idézte (Fotó: Reuters)

Oscar egy szép ollózással kis híján eldöntötte a mérkőzést már a szünet előtt, de leperdült lábáról a labda, míg a másik oldalon előbb Patrice Evra pókhálózta ki egy-két centiméter híján a jobb felsőt, majd Danny Welbeck rontott ziccert, miközben – pontosabban néhány pillanattal a lövést követően – nagyot taszajtott rajta César Azpilicueta.

A fordulást követően gyorsan kiegyenesedett minden kérdőjel: egy szöglet után ismét elaludt az MU-védelem, és David De Gea ugyan védte Cahill fejesét, a kipattanó Samuel Eto’óé lett, aki egy lépésről a kapuba talált. 3–0!

David Moyes beküldte a pályára Javier Hernándezt, de fiai elveszítették hitüket, bár az igaz, hogy hajtottak becsülettel, José Mourinho Oscart John Mikel Obira váltotta a középpályán, tovább nehezítve Adnan Januzajék dolgát. Minden bejött a Chelsea-nek ekkor, Petr Cech a gólvonal előtt cselezte ki a rárontó Javier Hernándezt.

Az azért kiderült, hogy az MU ebben a formájában sem az a csapat, amely ellen bele lehet szunyókálni a mérkőzésbe, a hajrá előtt egy szép akció végén Javier Hernández szépíteni tudott: 3–1!

Kései volt a feltámadás, innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet a Chelsea, főleg, miután Nemanja Vidics piros lapot kapott. A „kékek” továbbra is harcolnak a bajnoki címért, miközben a Unitednek immáron 14 pont a hátránya az éllovas Arsenal mögött.

José Mourinho pedig százados lett a PL-ben, hiszen 100. győzelmét aratta a világ talán legszínvonalasabb bajnokságában, és még soha senkinek sem kellett ilyen kevés mérkőzés (142) ennyi sikerhez. Special Hundred...

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSE, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

1. Arsenal 22 16 3 3 43–19 +24 51
2. Manchester City 22 16 2 4 63–25 +38 50
3. Chelsea 22 15 4 3 43–20 +23 49
4. Liverpool 22 13 4 5 53–28 +25 43
5. Tottenham 22 13 4 5 29–26 +3 43
6. Everton 21 11 8 2 34–19 +15 41
7. Manchester United 22 11 4 7 36–27 +9 37
8. Newcastle 22 11 3 8 32–28 +4 36