Championship: hatalmas lépést tett a feljutás felé a Wolves

2018.04.06. 22:42
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 41. fordulójának rangadóján a listavezető Wolverhampton idegenben 1–0-ra legyőzte a második helyen álló Cardiff Cityt.

A Wolverhampton ugyan matematikailag még nem biztos feljutó, azonban előnye szinte behozhatatlan.

A 24 csapatos, 46 fordulós bajnokság első két helyezettje automatikusan feljut a Premier League-be, míg a 3-6. helyezettek playoffott játszanak a további egy feljutó helyért.

A Wolves legutóbb a 2011–2012-es szezonban szerepelt az angol élvonalban, azóta már a harmadosztályt is megjárta.

A mérkőzés krónikájához tartozik a drámai hajrá! A Cardiff előbb a 94. percben jutott tizenegyeshez, de Gary Madine elhibázta a lehetőséget, John Ruddy védett. Két perccel később Junior Hoilett is kihagyott egy tizenegyest, így maradt a 0–1.

CHAMPIONSHIP
41. FORDULÓ
Cardiff City–Wolverhampton
0–1 (Rúben Neves 68.)

Az élmezőny: 1. Wolverhampton 89 pont, 2. Cardiff City 80, 3. Fulham 75, 4. Aston Villa 73, Derby County 65, Middlesbrough 63

A Derbynek 39 meccse van, a Fulhamnek, az Aston Villának és a Middlebroughnak egyaránt 40.