nemzetisport.hu 2018.04.06 22:42 Frissítve: 2018.04.06 23:28

Championship: hatalmas lépést tett a feljutás felé a Wolves

Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 41. fordulójának rangadóján a listavezető Wolverhampton idegenben 1–0-ra legyőzte a második helyen álló Cardiff Cityt.

A Wolverhampton ugyan matematikailag még nem biztos feljutó, azonban előnye szinte behozhatatlan.

A 24 csapatos, 46 fordulós bajnokság első két helyezettje automatikusan feljut a Premier League-be, míg a 3-6. helyezettek playoffott játszanak a további egy feljutó helyért.

A Wolves legutóbb a 2011–2012-es szezonban szerepelt az angol élvonalban, azóta már a harmadosztályt is megjárta.

A mérkőzés krónikájához tartozik a drámai hajrá! A Cardiff előbb a 94. percben jutott tizenegyeshez, de Gary Madine elhibázta a lehetőséget, John Ruddy védett. Két perccel később Junior Hoilett is kihagyott egy tizenegyest, így maradt a 0–1.

CHAMPIONSHIP
41. FORDULÓ
Cardiff City–Wolverhampton
0–1 (Rúben Neves 68.)

Az élmezőny: 1. Wolverhampton 89 pont, 2. Cardiff City 80, 3. Fulham 75, 4. Aston Villa 73, Derby County 65, Middlesbrough 63

A Derbynek 39 meccse van, a Fulhamnek, az Aston Villának és a Middlebroughnak egyaránt 40.

2019.07.15 18:34:07

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2019. Ez itt Anglia! A BL-ezüstérmes meg a dobogóért dobálja sűrűn az eurótízmilliókat.

2019.07.12 11:14:04

Angol labdarúgás H. T.

A Pool-drukkerek béreltek egy repülőt, amely egy szöveget húzott maga után a levegőben.

2019.07.09 09:50:33

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2019. Pogba és Lukaku már a búcsúpuszikat osztogatja, az MU is beszállhat a cserejátékba.

2019.07.02 06:59:07

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2019. És néhány fiatal szélső mellett a Copán befutott brazil támadó is érkezhet.

2019.05.19 23:39:01

Angol labdarúgás K. T. I.

Karizmáját politikusi pályára lépő apjától, emberszeretetét az anyjától örökölte a Man. City búcsúzó kapitánya.