Biztosan nyert a Man. City, helyet cserélt a Spurs és a Chelsea

2013.03.30. 18:08
A Manchester City biztosan hozta a kötelezőt a Newcastle ellen (Fotó: Reuters)
A tabellán második helyen álló Manchester City 4–0-ra győzött a Newcastle ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában. A Tottenham legyőzte idegenben a Swansea-t, míg a Chelsea kikapott a Southampton otthonában, ezzel a két csapat helyen cserélt a táblázaton. Ott van szorosan a nyomukban a Readinget 4–1-re felülmúló Arsenal is.

A hét közben Roberto Mancini, a Manchester City olasz mestere egy interjúban bedobta a törülközőt: beismerte, hogy csapatának már nincs esélye megvédeni bajnoki címét a városi rivális Manchester Uniteddel szemben (kora délután az MU 1–0-ra megverte a Sunderlandet, ezzel ideiglenesen 18 pontra növelte előnyét).

A City akarata érvényesült ugyan a kezdetektől fogva a Newcastle ellen, de nagyobb gólhelyzet nem alakult ki. A 24. percben azután Papiss Demba Cissé éles szögből leadott kapáslövése után csattant a labda a bal oldali kapufán. A túloldalon Gareth Barry a kapu torkából lőtt fölé, majd David Silva szabadrúgása kerülte el épphogy a „szarkák” kapuját.

A félidő hajrájához közeledve egyre inkább érett a hazaiak gólja, erre végül a 41. percig kellett várni: Gaël Cilchy beadása találta meg a berobbanó Carlos Tévezt, az argentin támadó becsúszva vette be az egyébként jól védő Robert Elliot kapuját (1–0). Ha egy üzlet beindul – még a szünet előtt megduplázta előnyét a City, Samir Nasri és David Silva összjátéka után a spanyol támadó lőtt a bal alsóba (2–0).

A második játékrészben ugyan próbált erősíteni a kiesési zónához egyre közelebb sodródó Newcastle, de nem tudott érdemben beleszólni a Mancini-csapat parádéjába. Az 56. percben a sérülésből visszatért Vincent Kompany sarokkal továbbította a kapuba Barry lövését, a gól után Mancini nevét kezdték skandálni a szurkolók (3–0). A 70. percben Yaya Touré tört be a tizenhatoson belülre négy vendégjátékos között, majd lövésébe beleért James Perch, a labda végül Elliot kezét is érintve került a kapuba (öngól, 4–0). Újabb találat már nem esett, biztosan gyűjtötte be a három pontot a City.

Ami a két manchesteri éllovas mögötti harcot illeti: a forduló előtt a 4. helyen álló Tottenham a Swansea-hoz látogatott, az immáron teljesen egészséges Gareth Bale-lel, míg az egy ponttal előtte álló Chelsea-nek a Southampton otthonában volt jelenése. A Swansea ugyebár a dobogó alatti helyekért, a Southampton a kiesés elkerüléséért hajt – tekintet nélkül a londoni csapatok belharcára.

A Spurs a Vertonghen, Bale duó révén 21 perc alatt kétgólos előnyre tett szert, megadva a meccs alaphangját. Bale mindössze a második walesi játékos, aki vendégcsapat tagjaként gólt szerez egy walesi együttes ellen. A hajrához érve Michu megszerezte hatodik idei fejes gólját (ezzel vezeti a vonatkozó rangsort), de mindez csak a szépítéshez volt elég. A megszerzett három pontnak köszönhetően a Tottenham megelőzte a Chelsea-t, miután a londoni rivális 2–1-re kikapott a Southamptontól.

Jay Rodriguez a 23. percben szerezte meg a vezetést a „szenteknek”, majd a február 2. óta először kezdő John Terry ugyan egy szöglet utáni fejessel egalizált, de Rickie Lambert szabadrúgásával szemben tehetetlen volt Petr Cech. A hazaiaknak le kellett cserélnie a félidőben Artut Borucot, de a Chelsea Kelvin Daviesnek sem tudott újabb gólt lőni. A „kékek” sorozatban harmadik idegenbeli vereségüket szenvedték el, és ha így folytatják, a végén még a BL-ről is lemaradnak.

Az Arsenal hét év óta a legidősebb kezdőjével állt fel a Reading ellen a PL-ben, 27 év és 351 nap volt az átlagéletkor. Az „ágyúsok” biztos sikert arattak a Reading ellen, bár az ellenfelük legalább szépíteni tudott. Gervinho vezetést jelentő találata volt az 55. PL-gól a szezonban az Emirates Stadionban, míg a 48. percben betaláló Santi Cazorla már negyedik gólját lőtte idén a Reading ellen. Arsene Wenger együttese két pontra megközelítette a Chelsea-t.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Arsenal–Reading 4–1 (Gervinho 11., Cazorla 48., Giroud 67., Arteta 77. – 11-esből, ill. Robson Kanu 68.)
Manchester City–Newcastle 4–0 (Tévez 41., D. Silva 45+2., Kompany 56., Perch 69. – öngól)
Southampton–Chelsea 2–1 (Rodriguez 23., Lambert 35., ill. Terry 33.)
Swansea–Tottenham 1–2 (Michu 71., ill. Vertonghen 7., Bale 21.)
West Ham United–West Bromwich 3–1 (Carroll 16., 80., O’Neil 28., ill. Dorrans 88. – 11-esből)
Wigan–Norwich 1–0 (Koné 81.)
Everton–Stoke City 1–0 (Mirallas 28.)