A Manchester United öngóllal nyert Sunderlandben

2013.03.30. 15:41
A gól pillanata: Van Persie lövésébe Bramble tette bele a lábát (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának nyitó mérkőzésén a Manchester United idegenben 1–0-s győzelmet aratott a Sunderland felett, így – átmenetileg – tizennyolc pontra növelte előnyét a táblázat élén.

Ahogyan azt várni lehetett, a találkozót a játékoskeretéhez képest tartalékos összeállításban pályára lépő – Rio Ferdinand, Ryan Giggs, Javier Hernández és Wayne Rooney sem volt kerettag – Manchester United kezdte aktívabban, ám kidolgozott helyzetekig nem jutottak el a „vörös ördögök”, inkább távolról igyekeztek meglepni a hazaiak kapusát, Simon Mignolet-t, ezek a próbálkozások viszont nem vezettek eredményre.

A 27. percben azonban – érdemileg először – Robin van Persie is hozzászólt a mérkőzéshez, ám a gólt végül – joggal – nem neki könyvelték el. Anderson indította a holland válogatott támadót a bal oldalon, aki addig-addig cselezgetett Phil Bardsley szorításában, amíg lövőhelyzethez nem jutott. Ahogy ez teljesült, élesen középre lőtt, Titus Bramble térddel még beleért a labdába, amely így védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba, 0–1.

A kapott gól megfogta a „fekete macskákat”, a folytatásban már huzamosabb ideig is képes volt lecövekelni az MU a hazai térfélen. A 33. percben Ashley Young szabadrúgását védte látványosan Mignolet, akinek egy ízben még a félidő hajrájában is résen kellett lennie a vendégek legveszélyesebb játékosának, Van Persie-nek a lövésénél.

A második félidőben mindkét csapat meglehetősen visszafogott teljesítményt nyújtott. A hazaiak képtelenek voltak tiszta gólhelyzetet kialakítani, így fordulhatott elő, hogy távoli lövésekkel, és beadásokkal próbálkoztak, ám igazi veszélyt egyszer sem tudtak kialakítani David De Gea kapuja előtt.

Ami a Unitedet illeti: a „vörös ördögök” Van Persie-ben bíztak, akire azonban ekkor már jobban figyeltek a Sunderland védői, így a holland csatár csak vergődött a második játékrészben – ahogy társai is.

A hosszas tétlenséget Alexander Büttner 80. percben leadott kísérlete törte meg. Az MU balhátvédje bő húsz méterről szánta el magát lövésre, amelyet követően Mignolet tenyerelte szögletre a labdát. A sarokrúgás után Vidics veszélyeztetett, ám a szerb védő fejese elkerülte a kaput.

A találkozó utolsó perceiben a hazaiak igyekeztek nyomást helyezni a vendégek kapujára, a legnagyobb lehetőség azonban Van Persie előtt adódott, aki a 96. percben (!) egy kontra végén óriási helyzetben Mignolet-be lőtte a labdát, a játékvezető pedig ezt követően le is fújta a találkozót.

Sir Alex Ferguson csapata zsinórban hetedik bajnokiját nyerte meg, és – átmenetileg – tizennyolc pontosra növelte előnyét a táblázaton a második helyezett Manchester City előtt, míg a Sunderland sorozatban nyolcadik mérkőzésén maradt nyeretlen.